Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet gyomorrak?

Ez lehet gyomorrak?

Figyelt kérdés
Égő, tompa hasi fájdalom. Sokat bugyog a hasam. Hasmenés nincs. Székrekedés 1 hónapja volt 1x azelőtt soha. Nyálkás széklet (sârga nyálka van rajta), vér nuku. Étvágyam van. Mindez 1,5 hónapja tart. Holnap megyek orvoshoz vele. Nem ittam egész életembe alkoholt és nem dohányzok. De tény hogy nagyon stresszes vagyok. Amúgy 18 éves vagyok és fiú. Ja és hányinger sincs

2019. szept. 18. 21:21
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

A gyomorrák tünetei elsősorban hányinger, hányás, hústól való undor, fekete széklet. Tehát a rákot kizárhatjuk.

A nyálkás, váladékos kula kimondottan bélbetegségek tünete: ileitis regionalis, IBS, colitis ulcerosa, de akár vastag-végbélrák is lehet

2019. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Értem, szerinted van okom parázni? Mármint tisztában vagyok vele hogy nem vagyok egészséges nyilvan, de szerintem nagy lehet a baj?
2019. szept. 18. 21:28
 3/34 A kérdező kommentje:
szerinted *
2019. szept. 18. 21:28
 4/34 anonim ***** válasza:

Elég komoly lehet a baj, igen. A nyálkás széklet közel se tekinthető a jó egészség jelének.

Szerencsés esetben "csak" IBS vagy giardiasis okozza, ha viszont komolyabb a baj, nincs kizárva a colitis ulcerosa vagy a Crohn-betegség se.

Mindenképp menj el orvoshoz!

2019. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Amúgy megkerdezhetem hogy mennyire vagy jártas a témában? Mármint hogy netrol másolod e a dolgokat vagy tényleg vagod azért?
2019. szept. 18. 21:35
 6/34 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, ha erre gondolsz, viszont két böhöm nagy orvosi könyvem van idehaza, amit rendszeresen olvasok. Plusz letöltöttem az "MSD Orvosi Kézikönyv" PDF változatát is a gépemre, tehát három forrásból is tájékozódom.
2019. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi hogy legalább a rákot "kizartuk".

Bár nyugodt nem lettem azért de mostmar közel a holnap. Két dokihoz is megyek. Kérek vérvételt, székletvizsgalatot és tenyésztest. Meg ultra hangot is.

2019. szept. 18. 21:39
 8/34 anarchy666 ***** válasza:
Biztosan nem gyomorrák. Én IBD-re tippelnék első körben. Esetleg még valamely bélrendszeri krónikus fertőzes lehetősége merül fel. Mindenképp vizsgájon meg gasztroenterológus is.
2019. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Ez elég nagy baj ahogy nézem. Ugyanis ezek nem gyógyítható betegségek. Mármint az IBD. És ahogy nézem, pl az IBS is sok esetben fertőzésből alakul ki. Na ez szuper lesz! Előtte csomó klóros vizet nyeltem a strandon (igen, ismerős lehetek.. 1x már kiirtam a kérdésem). Lehet ott kaptam el valami olyat ami átmenet IBS-be pl de még a betegség is ottmaradt. Szóval mondhatni gyógyithatatlan beteg valoszinuleg 18 évesen.. Jól megcsináltam...
2019. szept. 18. 21:55
 10/34 A kérdező kommentje:
gyógyithatatlan beteg vagyok *
2019. szept. 18. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!