Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valakinek volt már ilyen szem...

Valakinek volt már ilyen szem problémája?

Figyelt kérdés

Nos az egész úgy kezdődött, hogy elkezdett bevérezni a szemem. Először nem volt semmi egyéb problémám később kezdett fájni, viszketni és erősen váladékozni. Főleg reggel volt nagyon rossz, ébredés után vörös a szemem, elég sok váladék gyűlik össze a könnycsarnokban, és a kötőhártyánál vörös vastag erek,gyulladt,főleg a bal szemem ami nagyon be van gyulladva. Elmentem a háziorvoshoz aki felírt egy tobrex antibiotikumos szemcseppet. A szemcsepp közben is váladékozott, de a szemfájdalom elmúlt és a viszketés is. Amint letelt a kezelés utána vissza is tértek a tünetek. A háziorvosom azt mondta, ha nem múlik el akkor menjek a szemészetre.

El is mentem a szemészetre az SZTK-ba és ez után felírtak nekem egy Oftaquix szemcseppet, azt mondta ez a legszélesebb antibiotikum, ezek után el fog múlni.

A kezelés alatt ugyanúgy váladékozott a szemem és reggel vörösek is maradtak a szemeim. A bal szemem az orrom felé vörös vérerek látszanak félkör formában, és úgy éreztem mintha azon az oldalon valami lenne a szememben.

Visszamentem és azt kaptam, hogy ez a fertőzés az ő véleménye szerint meggyógyult. Kaptam még egy adag Oftaquix szemcseppet amit már csak a bal szemembe kellett cseppenteni napi 5x1 és ajánlotta a szemnedvesítő cseppek használatát.

Most vagyok ebben a helyzetben a bal szemem még mindig véreres és a reggelente vörös szemmel, a szemem tövében összegyűlt fehéres, sárgás csipa szerű váladékkal. Vettem ezeket a műkönnyeket, de nem múlnak el ezek a bevérzések és a hatásuk is csak rövid ideig tart, pedig már többet is kipróbáltam. Volt valakinek ilyen problémája? Mit lehetne tenni? Menjek vissza a szemészetre?



2019. szept. 24. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobban meg fogja nézni az orvos, ha azt hazudod, hogy belecsapott egy faág!
2019. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
másik szemészhez menj
2019. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyjuk a szemészetet inkább. Én egészséges szemmel mentem el és maradando sérülésel jöttem haza. Ennek már egy éve. Pedig csak a jogsi miatt mentem el azelőtt semmi bajom nem volt..
2019. szept. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem hangzik jól, SOS orvos szerintem, nehogy megvakulj bal szemedre!
2019. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló tünetek szoktak előjönni, mostanra arra jöttem rá, talán az ínyemről gyullad be a szemem.

Belső szemzugtól kiinduló vörösség, egész szemben vastag vérerek, szemduzzanat, váladékozás...Először szemorvoshoz mentem, kaptam a szemembe injekciót, és én is egy szteroidos és egy antibiotikumos szemcseppet. Bő egy hónapig járogattam vissza mire rendbe jött. Később ismét előjött, többször is. A szem hidegvizes borogatásával, az ínyemre használt gyulladáscsökkentővel max. egy hét alatt elmulasztom. Meg az ínyemet is hűtöm, hideg vízzel öblögetek. Most majd fogászatra akarok elmenni, az ínyem mitől gyullad be időnként. Mert a szemem, egyre tutibb, hogy arról.

2019. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!