Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Enyhébb vérszegénység mennyi...

Enyhébb vérszegénység mennyi idő alatt rendeződik vaspótlás mellett?

Figyelt kérdés
2019. szept. 25. 15:05
 1/9 anarchy666 ***** válasza:
Erre nincsen pontos válasz, de olyan 4-6 hónap.
2019. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdesz ma bármit is szedni, annak legkorábban 3 hónap múlva kezd el meglatszani az eredménye. Szóval ahogy az első mondta, kb fél év.
2019. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 BrettShaw ***** válasza:
17%
Nekem volt súlyos, akut vérszegénységem betegség miatt. Kb. egy hónap alatt jött helyre. Nem vastablettát szedtem, hanem vastartalmú zöldségekkel tömtem magam.
2019. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ha az nekem hatna akkor nem is lennék vérszegény. :(
2019. szept. 25. 15:41
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as nem tudja, hogy miről beszél. Nekem többször vért adtak, némi spenóttól már nem élnék.

A 4-6 hónap reális.

2019. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most 2.5 hónapnal tartok de még mindig nagyln fáradt vagyok. De csak kicsivel szedek többet 14mgnál (napi mennyiség) amit felírtak azt nem bírta a gyomrom. Kb. 20-25öt. Ahogy tudom toleralni. De valamit hat mert a fejfájas mar elmúlt meg a hajhullás. Csak nem tudom a fáradtság attól van e még vagy orvoshoz kéne e fordulnom mert valami nagyobb baj van.
2019. szept. 25. 18:14
 7/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Mindenképpen menj vissza az orvoshoz, hiszen kell csináltatni kontroll vérképet, és ő tud másik vaskészítményt is írni, ha erre érzékeny vagy.
2019. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Majd lesz vérvétel pár hét múlva. Az orvos nem tud olyat adni amire nem vagyok érzekeny. Amiket ajanlott mindtől szenvedtem. Én talaltam végül egy olyat amit direkt olyanoknak fejlesztettek ki aiknek érzekeny a z emesztőrendszerük a vasram. Nem kell mindenben az orvoshoz futkosni. Jobban jár az ember időnként ha maga tájekozódik.
2019. szept. 25. 19:37
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a házi májas jött be sok zöldséggel hogy vitaminok és folsav is legyen mellette. A szervetlen só formában bevett vas nagyon nehezen szívódik fel, ezért okoz gyomorpanaszokat.
2019. szept. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!