Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandula probléma (garat),...

Mandula probléma (garat), valaki hasonlóan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 évesen a havonta jelentkező mandulagyulladás után a műtét mellett döntöttem (szikés, lézer nincs itt..). 1 évre rá, ismét begyulladt a torkom, az orvos megállapította hogy mandula.. Visszanőtt, mert az első műtétnél hagytak benne szövetdarabokat.. Nos ismét műtét, ugyanaz az orvos.

Most 1,5 év és megint ugyanez a helyzet. Egyszerűen megbolondulok.. nem fogok már ugyanoda visszamenni, de én ilyet még nem hallottam :(


Valaki hasonlóan? Állandóan beteg vagyok, gégegyulladással párosul, beszélni se tudok ..


23/L



2019. szept. 26. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ilyen súlyos esetben segít-e, de nekem tavaly nyáron mikor már harmadjára jött vissza a mandulagyulladásom, már nem mentem vissza az orvoshoz mert nem akartam újabb antibiotikum adagot, nézelődtem neten és a sósvizes öblögetést/gargalizálást ajánlották.


Ki is próbáltam, és 2 nap alatt el is múlt teljesen.

Én naponta kb 4-5x öblögettem, főleg evések után (és utána inni sem ajánlott egy darabig)

Egy pohár vízbe teszel kb fél teáskanál sót, én langyosra megmelegítem és úgy szoktam.


Undorító íze van és ne nyeld le mert hánytat, de nekem minden torokfájásom elmulasztja, azóta gyógyszert sem szedtem rá.

2019. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nálam is ez van. 3 éve vették ki a mandulám, most megint folyton begyullad. egyelőre az orvos fel se vetette, hogy újra kivennék, pedig mondta, hogy attól van, mert az egyikben egy egész nagy részt benthagytak.
2019. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!