Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » HIV fertőzésnek vannak tünetei?

HIV fertőzésnek vannak tünetei?

Figyelt kérdés

Ha valaki HIV fertőzött lesz akkor annak vannak korai stádiumban tünetei?

Vagy csak teszt mutatja ki?

Ha valaki egy HIV fertőzöttel közösül védekezés nélkül akkor 100%, hogy ő is elkapja?



2019. okt. 7. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Igen, de az ablak periódus 2-4 hét, ami alatt te is fertőzhetsz.

Nem.

Használj mindig gumit, és menj el szűrésre.

2019. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kezdeti szakaszban az influenzához hasonló tünetek jelentkezhetnek, mint pl. a láz, torok- vagy fejfájás, kimerültség, izomfájdalom, esetleg kiütések, ilyesmi.

Ezek elmúlnak egy idő után, úgyhogy sokan nem is fordulnak orvoshoz emiatt.


Nem, nem 100%, hogy elkapod a HIV-et, ha fertőzött személlyel szexelsz, de felesleges kockáztatni, ha tudod róla, hogy fertőzött, akkor védekezzetek! Ha nem tudod róla, igazából akkor is védekezni kéne, mert lehet, hogy ő sem tudja magáról, hogy az!

Az, hogy mennyi esélyed van elkapni a vírust több mindentől függ: egyrészről tud-e a fertőzött róla, hogy az, és szedi-e a gyógyszereit, illetve azok hatnak-e; másrészről milyen fajta közösülés történik (orális, vaginális, anális), és azon belül neked mi a szereped: te "adsz" vagy "kapsz"?

2019. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem nyár elején volt egy szexualis kapcsolatom sajnos gumi nélkül. Rá 2-3 hétre beteg lettem, azután semmi jel sem utalt rá, viszont szeptember eleje óta van mikor száraz köhögés jön elő, és kiutesek is nonek ki a mellkasomon, ezek eltűnnek, később elő jönnek.. egybekent allergiás vagyok, valamint Kiskoromba nagyon asztmás voltam lehet elő jött? Vagy inkább köze lehet a nyár elejéhez és valószínű hogy HIV fertőzött lettem? Előre is köszönöm
2019. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!