Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A ‘felfázást’ okozó baktériuno...

A ‘felfázást’ okozó baktériunot kimutatja egy sima vizelet vizsgálat?

Figyelt kérdés

2 hete volt felfázásom, 3 napig szedtem antibiotikumot és elmúlt, azonban most megint állandó vizelési ingerem van. Egy sima vizsgálat kimutatja a kórokozót pl az ecolit, vagy elōre fell kell tūnteni a vizsgálatnál?

21L



2019. okt. 11. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Sima vizeletvizsgálat nem mutatja ki, ha elküldik a mintát tenyésztésre abból tudják kimutatni a bacit.

3 napig kellett szedned össz-vissz az antibiotikumot? Szerintem nem szedted végig, ez a probléma forrása...

2019. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem csak 1 hetes antibiotikum létezik, van amelyiket 3 napig kell szedni, de lehet valóban az is, hogy nem szedte végig. A sima vizsgálat nem mutatja ki, mert ott nem ilyenekre vizsgálják, ehhez speciális tenyésztés kell
2019. okt. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Képzeld, tisztában vagyok vele, de én még nem talàlkoztam azzal, hogy erre a panaszra 3 napos antibiotikumkezelést javasolnánk.
2019. okt. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Én igen, sőt van olyan, amiből csak 1 adagot kell bevenni pl. monural
2019. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A monuralt ismerem. Mi a 3 napos? Hadd tanuljak
2019. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előtted a lehetőség
2019. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért nem írod le?
2019. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mert nekem volt 2 viezeltvizsgalatom és negatív volt. Annyit írtak bele hogy az egyikben talaltak 2 a masikban 1 bakteriumot. De 50 alatt normalisnak volt tekinthető és nem ia néztek milyen baktérium. Aztán csináltak tenyesztést és abból végre kimutatták az e.colit és kiderült így mitől pisilek 15 percenként. Kaptam monural granulatumot és masnapra már sokkal jobb volt és a hőemelkedesem ia lement. Juhéj.
2019. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha nagyon durva akkor mondjuk lehet, hogy kimutatja mert akkor lehet sok bakterium van benne meg vér is ami utal a fertőzésre.
2019. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!