Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Élénkpiros vér székelés után?

Nálunk a családban mindenki aranyeres, így mikor pár éve enyhe élénkpiros pecsételő vérzést plusz végbél körüli enyhe fájdalmakat tapasztaltam, annyira nem aggódtam hogy ez rák vagy valami hasonló lesz. Viszont ma nagyobb volt a mennyiség, nem sokkal, de azért kicsit megijesztett. Olvastam hogy vastag- vagy végbéldaganat alvadt, vagy legalább sötétebb vér produkálna, nem ilyen teljesen friss élénkpirosat, és egyéb tüneteim sincsenek (hasmenés, hasi fájdalmak vagy fogyás), viszont mégsem akarom kivizsgálatlanul hagyni, mint a családom többi tagja tette. Ilyenkor milyen vizsgálatokat végeznek, és háziorvoshoz kell menni vagy egyből szakorvoshoz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: vér, széklet, fájdalom, orvos, aranyér, élénkpiros

okt. 16. 12:47  Privát üzenet  

A válaszok
Ott kell kezdeni, hogy milyen a székleted, szorulásos vagy-e, milyen a táplálkozásod, stb.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 16. 12:54 Privát üzenet
Valószínűleg végbélberepedés. Mehetsz egyenesen szakorvoshoz, nem kell beutaló. Kúpokkal és kenőccsel egész jól gyógyítható, de szedj hozzá székletlazítót, pl. Optifibre-t vagy Dulcosoftot, különben újra és újra kirepedhet.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 16. 12:55 Privát üzenet
Ypszilon1980 nevű felhasználó válasza:

Egy kört kikerülsz, ha egyből szakorvoshoz mész, háziorvis is oda fog küldeni. Nálunk a sebészet foglalkozik ezzel, oda lehet akármikor menni. Ez lehet aranyér is, de lehet berepedezett száraz bőr is akár. Vizsgálat annyi lesz, hogy a doki kikérdez, megnézi a végbélnyílást, ennyi. Aztán majd megmondja érdemes-e továbbmenni ezzel.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont okt. 16. 13:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

# 4/6Időpont okt. 16. 13:25 Privát üzenet
szamo77db nevű felhasználó válasza:

Keresd fel a proktológiai szakrendelést, ott szinte kizárólag a tiedhez hasonló problémákkal foglalkoznak. Vagy komolyabbakkal is.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont okt. 16. 15:21 Privát üzenet
synaptic nevű felhasználó válasza:

Nem derült ki a kérdésből, hogy hány éves vagy, de nálam hasonló jelentkezett 28 évesen és mivel tartósan nem múlt el, tükrözés lett a vége. Eredmény: Polip. Leszedték, de 5 évente kontrollra kell mennem. Nálam is élénk piros vér volt, de nem sok. Mindenképp menj el vele dokihoz, mert ha aranyér, vagy repedés, az könnyen helyrehozható és kizárhatók a komolyabb okok is.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont okt. 16. 19:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mire utalhat, ha a székelés apró kellemetlen fájdalommal jár és a wc papíron kisebb férfoltok látszanak?
Székelés közben szúró, fájdalom?
Fáj a hasam kb 3 hónapja a jobb oldalon alul. Olykor a hasfájás melé fejfájás, hányinger illetve végtag fájdalom is társul. Székelés után többnyire enyhülni szokott a fájdalom. Mi lehet ez?
Nagyon szúr a hasamba, a mellkasom is fáj, illetve a fejem is szokott fájni olykor a hátam is. Azonban székelés után ezek a fájdalmak mérséklődnek, vagy teljesen megszűnnek. Mi okozhatja ezt?
Fáj a hasam kb 3 hónapja. Olykor a mellkasomban is érzek fájdalmat illetve a fejem és a hátam is szokott fájni. Székelés után enyhülni szokott a fájdalom vagy kis időre megszűnni. Mi lehet velem?
Mitol lehet az hogy szekeles utan a papir veres? Elenkpiros a ver rajta, ugy olvastam ez azt jelenti hogy a vegbel utolso szakaszan van seb. Eddig csak kis "verpottyok"voltak de most eleg sok.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!