Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csinál a merckformin?

Mit csinál a merckformin?

Figyelt kérdés
Cukrobeteg vagyok, és ezt kell szednem. Először reggel, és este egy-egy egészet kellett bevennem. De csak reggel egy, este egy fél-ig tudtam felvinni, mert meghajtott. Majd egy évvel késöbb a doki csökkentette, az adagot, egy félre, és egy egészre. Nem tudta, hogy nem a két egészet szedem. Ebből felbuzdulva, egy darabbig, két felet szedtem, ma meg már csak reggel egy felet veszek be. De most elbizonytalanodtam. Az előírt diétát, jelentéktelen kihágásokkal, de tartom. 95kg-ról lefogytam 68kg-ra. 170cm vagyok. De nem mozgok, csak a számítógép elött ülök egész nap. Ez a munkám. A cukorszintem (mostmár) jó, estére igaz alacsony, de szinte sosem magas. Rengeteget mérem,de most elbizonytalanodtam, hogy jót teszek-e magammal? Nem mindegy, hogy a gyógyszer a sejtek cukorfelvételét segíti, vagy a cukortermelést csökkenti. Mi a véleményetek, hogyan tovább? (dokihoz csak tavasszal kell mennem)
2019. okt. 16. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
2019. okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy senki nem tudja. Engem is cukorbetegnek nyilvánítottak, de a jelenlegi háziorvosom javasolta a Merckformint. Miért is ne, gondoltam, próbáljuk meg, bár a 8 mmol-os éhgyomri vércukor érték nem rossz. Most 2 év után abbahagytam, mert egy tél végi betegség sorozat után született egy olyan laboreredmény, ami 10 mmol-os vércukor érték mellett jelentős hemoglobin és kórosan alacsony vas értéket mutatott ki. Éreztem én, hogy legyengültem, hogy erősen lihegek, ha a pincéből feljövök az 1. emeletre, vagy enyhe lejtőn megyek felfelé, de ilyen mértékű káros hatásra nem gondoltam. Az interneten angolul kellett rákeresnem a mellékhatásokra és végül meg is találtam, persze nem hivatalos orvosi lapokban, hanem felhasználói fórumokon. Szerencsés lehet az, akinek használ, én még híztam is mellette. Most fél éve nem szedem és határozottan érzem, hogy a vérképem javult, mert nem lihegek hegyre fel, hogy aztán milyen a vércukor eredmény, az majd kiderül a következő laborvizsgálatnál.

Nálad a segédanyagként a tablettában levő tejcukor (laktóz) okozhatta a hasmenést. Amit leírsz, hogy már csak felet veszel be, elgondolkoztató, csak már nekem nincs bizodalmam a gyógyszerben.

2019. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igaz, csak háziorvosnál, voltam azóta. Labor is megvolt. Annyit mondott, hogy jól tettem, hogy csökkentettem, de tovább ne, mert a labor 6,2-es háromhavi átlagot mutatott, ami magasnak számít. 14-ről indultam. Nekem egyértelműen leviszi, más mellékhatásával még nem találkoztam. Persze azóta sem tudtam meg, hogy konkrétan mit is csinál.
2019. dec. 5. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!