Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztencia esetén a...

Elazur kérdése:

Inzulinrezisztencia esetén a Myo-Inozitol vagy Merckformin szedésével kapcsolatban mik a tapasztalataitok? Túlsúly esetén tudtatok-e fogyni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 20. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az inzulin rezisztencia gyógyszere a metformin (pl. Merckformin). Ha a diétát tartod és mozogsz, akkor fogyni is fogsz.
2019. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ó jajj, látom nem nagyon akartak neked segíteni. Remélem még olvasod.

Én egy vetélés során vizsgáltattam ki magam, nekem is kiderült az inzulin rezisztencia. Fogynom csak hasból tudtam volna fogyni, 4 kiló jelentett rajtam "túlsúlyt". Azonban teltek a sikertelen hónapok, és beláttam, mégiscsak köze van a vércukornak a petesejtek állapotához, baba megfoganásához.

Én az étrend megreformálásában láttam a lényeget. Merckformin xr 750-et szedtem kb fél éve, valamint Normoxilt, de fogyás csak a Normoxil szedését követően indult be, és 2 hónapot követően teherbe estem.

A fehér liszt és fehér cukor tiltólistás. Nekem van vércukor mérőm, szépen kitapasztaltam, mi az, amit nem éri meg megenni, mert aránytalanul megemeli a vércukrot (ergó akkor az inzulint is, csak arra sajnos nincs otthoni mérőkészülék). Meg lehet szokni (bár picit drágább) a bioboltokban kapható szénhidrát csökkentett liszt és tésztafélék ízét. Továbbá sok fehérje, sok husi, túró, zöldség. Nem vagyon édesszájú, de van mindig nálam diabetikus csoki, illetve meggondolom mit eszek meg (csak cukormentes kakaó, a fitt rudi, stb.) Ezeken az apró odafigyeléseken is sok múlik. Én mozogni mindig is utáltam, ha szerettem volna, már rég bikini modell lennék :D Sokat sétálok, nyáron bicajoztam, de ennyi. Nekem 14 hetes kismamaként a Merckformint el kell hagynom, helyette Inofolicot mondott a doki. Azonban csak mio-inozitol port fogok venni neten negyed annyiért. Mivel nem eszek rossz szénhidrátot, nincs ami felvigye a cukrom.

2019. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen részletes válaszod. Örülök, hogy megfogant a babád, kívánok jó egészséget, végig sikeres terhességet. :) Legyen sok örömöd a piciben.


Kipróbáltam a Myo-Inositolt, de rossz lett a közérzetem tőle. Lehet, majd nekifutok mégegyszer... A Merckformint nem bírom, sajnos, bélgyulladásom, hasmenésem lett tőle.


Már ráhangolódtam, hogy megtervezem az étrendemet 40 g szénhidrátbevitellel. Eddig is vigyáztam, de most nem a kalóriákra fogok figyelni elsősorban, hanem a szénhidrátra.


Köszi a bátorításodat. Isten áldjon téged a kedvességedért. :)

2019. nov. 23. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2020. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!