Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Neuritis vestibularis kimutath...

Neuritis vestibularis kimutatható MRI - vel?

Figyelt kérdés
2019. okt. 22. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. De nem is kell mert elég jellegzetes, hogy a beteg napokon át nem tud kimászni az ágyból.
2019. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is ezt gondolom, úgy sem fog kimutatni semmit a vizsgálat, és semelyik sem. Feleslegesnek tartom, de legalább kizár mindent. Olyan nem volt még, hogy nem tudok kimászni az ágyból, ez folytonos állandó bizonytalan szédülés. Akkor is érzem ha nem mozdulok. Bizonyos szitukban megszédülök. Az első eset kb 1 hónapig tartott, vezetni sem mertem már. Sosem szédültem. Tavasszal volt egy allergiám valami virágzott, nagyon megviselt, furán éreztem magam, le sem tudom írni, pont húsvét volt, ott voltak a vendégek úgy éreztem mintha kívülről szemlélném a világot, az agyam olyan fura volt, beszédnél is úgy éreztem mintha kivűlről beszélnék. Aztán az allergia kezdett lecsendesedni, de furán éreztem magam, nem gondoltam semmi rosszra, gondoltam megviselte a szervezetemet ez a dolog, majd elmúlik. Nem foglalkoztam vele, készültem a vizsgára, nem is volt gond, nem volt zavaró ez a fura érzés, aztán a hosszú fárazsztó nap után reggel 8 tól délután 3 ig tartó vizsga után rám jött ez a szédülés, szóbelire nagyon kínlódtam hogy valamit megtudjak tanulni. (Sikerült) Aztán nyáron jobb lett szép lassan elmúlott. Voltam dokinál akkor is BPPV re gyanakodott, de úgy néz ki nem az. Most másik dokihoz mentem. Körülekintőbb, jobban megvagyok elégedve vele. Elmondta mikre gondol hogy miket kell kizárni....stb, Én lelki bajokra is gondolok. De a dokié az utolsó szó. Migrénes vagyok régebb óta de előtte sose szédültem ezért fura. Én azt se tudom eldönteni, hogy van e köze hozzá vagy sem. Kicsit aggódom, újra itt a suli és hátráltat nagyon. A tanulás nehezen megy vele. Néha a felfogás is nehezen megy. Egyébként megtudom jegyezni amit kell csak lörülményesebb. Ez megnyugtat. Természetesen folyamatban van az ügy csak türelmetlen vagyok suli miatt 😔
2019. okt. 23. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor a te esetedben nem teljesen egyértelmű a tünetek alapján. Így azért van létjogosultsága az MR-nek, hogy más okokat kizárjon.
2019. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vszinu kronikus vestibularis migrened van.

Ha tudsz angolul youtubeon van sok ember, akinek ez van es allando mindennapos szedulese van(de bem a forgo jellegu, hanem mintha hajon lenne, mintha lebegne, zuhanna, mintha gumimatracon fekudne egy hullamzo tavon)

Vszinu nekem is ez van. (Neurologus szerint)

Most december ota 0-24 erzem. Legeloszor 5 eve jott , akkor is honapokig tartott, de kozel sem volt ennyire rossz, mint most. Nekem evrol evre fel fel bukkant. Legutoljara 2018 januarjaban, kb fel evig folyamatosan ereztem.

Es most megint karacsony ota. Intenzivebben , mint valaha. Nekem is tarsul hozza az az erzes, h mintha álmodnék, derealizacio, deperszonalizacio,minden amit el tudsz kepzelni...:(

Mar kezdem feladni.

2020. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!


Van fejlemény azóta valami?

2020. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5. Válaszolónak volt igaza, migrén. Nem tudtam, hogy a migrén szédüléssel is jár. Valószínűleg a húsvéti dolog rontott a dolgon. Eddig nem volt, pedig már régebb óra migrénes vagyok. Volt a suli miatt elég megterhelő időszakom. Azota vigyáznom kell erre mégjobban, már kitapasztaltam nagyjából, mit lehet mit nem. MRI is kimutatta. Ijesztő hogy kárt tett az agyamban is. Természetesen vannak jobb és nehezebb napok, van amit nem tudok szabályozni pl ha megjön a bajon, de legalább az étel italra, stresszmentessegre és hogy ne legyen kimerülve ...stb próbálok figyelni. Többet nem tanulok munka mellett, nagy falat volt. Sikerült axsuli, de milyen áron...😑
2021. febr. 21. 21:14
 8/8 anonim ***** válasza:
És azóta hogy vagy? Jobban? Fekve is érezted a szédülést?
2021. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!