Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A cukorbetegség egy általános...

A cukorbetegség egy általános vérvételből kimutatható?

Figyelt kérdés
A háziorvosom elküldött vérvételre egy egészen más okból adódóan. Bennem viszont felmerült a cukorbetegség gyanúja. A laboreredményemből kiderülne ha esetleg cukorbeteg lennék? 25/N

2018. jún. 2. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2018. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szamo77db ***** válasza:
34%
De csak ha a beutalón bejelölte a háziorvos a vércukorszint megállapítását.
2018. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha enyhe, akkor nem. Nekem is rámondták a cukromra, hogy teljesen jó,

aztán kiderült, hogy mégse olyan jó. Az inzulinrezisztencia vizsgálatot külön kell kérni.

2018. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha már fennáll egy ideje a "baj", akkor valószínűleg az éhomi vércukor is magas lesz (1-es típus). 2-es típusnál viszont azt gondolom, hogy az étkezés utáni laborvizsgálat jelezhet magas értéket.


Nekem rutinlaborból derült ki az 1-es típusú cukorbetegségem, de utána másnap rögtön mennem kellett még egy vérvizsgálatra ahol HBA1C-t is néztek. Ezután utaltak csak be kórházba.

2018. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én külön mentem most cukorbetegség gyanúval vérvételre és vettek cukrot, glükózt, izulint, külön inzulin rezisztenciát és transzferrint.

Szerintem max ha nagy labort kért az orvos akkor lesznek benne ezek, de ha nem akkor valószínűleg nem.

2018. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!