Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagymamámnak elfogyott a...

Nagymamámnak elfogyott a rövid hatású inzulinja, amit reggel délben este kap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Háziorvos már nincs, a volt kezelőorvosa nincs bent a kórházban, ügyeletet hívtuk de azt mondták, hogy ők nem írhatnak ki. Itt a hétvége, nem lesz inzulin. Mit tegyek? Van neki másik, hosszú távú is, de együtt kell adni a másikkal, így nem tudom, hogy mi van, ha esetleg nem kapja meg azt.

2019. okt. 25. 15:32
1 2
 1/20 anarchy666 ***** válasza:
100%
Esetleg menjetek be a kórházi osztalyra ahol kezelik, mondjátok el hogy xy doki nincsen, de kéne inzulinra recept és kaphatnátok-e. Ha szsrencsétek van az ügyeletes ráér és tud adni. Legközeleb pedig figyeljetek erre jobban.
2019. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Régebben a gyógyszertárak hajlandóak voltak indokolt esetben kiadni receptköteles gyógyszert úgy, hogy a receptet később tudtuk bevinni. Kétszer is kaptam már így gyógyszert, egyszer fogamzásgátlót, egyszer meg gyereknek receptköteles szemcseppet. Próbáld meg, hátha kiadják úgy, hogy hétfőn visztek majd receptet hozzá.
2019. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Azt mondták, hogy nem írják ki.

Mellesleg arról volt szó, hogy a háziorvos kap javaslatot, de azért is már két hete könyörög, így ő sem tud írni, ezért vagyunk itt. Ő hívta az ügyeletet, és mondták, hogy nem tudnak írni ilyet. Amit nehezen tudok elhinni, de nem tudok mit csinálni. Ott ahol volt, onnan múltkor elküldtek minket, hogy van a HO-nak javaslata rá, írjon ő. De neki sem volt, odatelefonált, és fel sem vették. Azóta ez megy, van inzulin, nincs inzulin. Legutóbb úgy kaptunk egy ampullát egy helyi csajtól. De most neki sincs, és azóta hívtam a gyógyszertárat, és közölték, hogy nincs ilyen nevű inzulinjuk. Meg vagyok lőve.

2019. okt. 25. 16:02
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

ügyelet valóban nem írhat, hiába nem hiszed el.

vannak olyan gyógyszerek amelyeket az orvos javasolhat és fel is írhat, illetve javaslatra írhat.

háziorvos javaslatra felírhatja. így, hogy nincs javaslata kilőve. ügyelet ugyanígy.

ami meg lehet próbálni az diabetológiai szakellátóhely (mondjuk péntek délután nem hinném, hogy van bárhol is), illetve fekvőbeteg gyógyintézet pl belgyógyászat, endokrinológia. keress ott egy orvost, mondd el a problémát, hátha megszán. max vigyél valamit amitől megnő a hajlandóság, elvégre szívességet kérsz.

2019. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
ja és szakorvos legyen, ha épp rezidens ügyel akkor az megint csak szívás.
2019. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Első körben a területileg illetékes belosztályon érdemes próbálkozni. Ha nem írják fel, akkor meg kell várni, amíg felmegy a cukra, akkor a mentő beviszi és ott kap.
2019. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyelet fel tudja írni de teljes áron, ha viszel korábbi leletet. Maximum nem akarják, ami teljesen jogos csak éppen nem túl emberbarát hozzáállás.
2019. okt. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

továbbra sem tudja felírni az ügyelet

miért kell hülyeségeket írni?

szakorvosi javaslat kell.

áruld már el nekem, hol olvasható egy leleten a javasolt gyógyszer hatóanyaga, hatáserőssége, beviteli módja, adagolása, támogatási kategória, javaslat időtartama?

ügyeletes orvos egyszerűen NEM JOGOSULT felírni.

32/2004-es eszcsm rendelet, inzulin felírása:

munkahely: járóbeteg ill. fekvőbeteg intézmény bel és endokrin része, diabetológiai szakellátóhely, háziorvosi rendelő. (aki ráadásul csak írhat, de nem javasolhat mint írtam már)

hol itt a központi ügyelet? ami a sürgősségi ellátórendszer része.

2019. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez egy sürgősségi állapot, ráadásul jól védhető. Én teljes árra felírnám, ha kell saját receptre, mert ORVOS vagyok nem pedig aktatologató.
2019. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
És én még emlékszem mire esküdtem. Nem fogom megvárni, amíg valaki hyperglikémiás kómába esik, csak azért mert sz.r a rendszer.
2019. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!