Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szeméremtájéki szúró fájdalom,...

Szeméremtájéki szúró fájdalom, valaki másnál volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Pisilés után (nem minden alkalommal) pár perccel érzek szúró fájdalmat a húgycső nyílásom környékén és főleg akkor, mikor úgymond erőlködök, nyomom magam.

Biztos hogy nem felfázás, olyanom volt már és tudom hogy milyen.. van, hogy ez az érzés 2 napig nem jön elő, van hogy 1 nap többször is.

Voltam már urológusoknál (negatív a tenyésztésem, vizelet üledékben sincs semmi eltérés), nőgyógyászok is mindent rendben találtak.


Tapasztalt már valaki ilyet/ehhez hasonlót?

Már nagyon kétségbe vagyok esve, sok orvos látott már és nem tudnak mit mondani erre..

Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. okt. 25. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt hasonló, pisiléstől függetlenül is előfordult. Évekig előjött, elmúlt. Aztán egyszer nagyon durva vesekólikám lett a bal oldali vesémben (amit vesegörcsnek neveznek). Kb. 10 nap múlva ürítettem 3 db követ (fájdalommentesen). Amíg ki nem jöttek a kövek, szinte folyton vizelési ingerem volt. (Ez a szurkálások idején is elő-előfordult, negatív leletekkel. A kövek olyan kicsik voltak (2-3 mm), hogy sem röntgen, sem UH nem mutatta ki őket. Azóta is érzem néha. Azt mondták, valószínűleg időnként ürülnek még kisebb kövek, vesehomok. Szóval nem akarlak megijeszteni és természetesen diagnosztizálni sem (nem vagyok orvos). Nekem hasonló tünetekkel vesekövem volt. Azt javaslom mindentől függetlenül, hogy igyál sok vizet (1,5-2 l minimum, nekem azt mondták, de lehet kicsit több is). Nem kell túlzásba vinni, de legyen meg a rendszeres, elegendő napi vízbevitel. Én sajnos hosszú évekig alig ittam és hajlamom van rá, mert a családban előfordult. Ma már figyelek a vízivásra, de elég nehezemre esik. 1,5 l stabilan megvan, 2 nagyon nehéz. De muszáj eleget inni, az sokmindenre kihat. Ha netán nekef is veseköved és/vagy vesehomokod van, akkor különösen fontos. Megelőzésre is, nehogy nagyobbra nőjön, illetve a már esetleg meglévő kiürülésében is. Én mindig érzem, hogy sokkal jobb, ha többet iszom. Amit még ajánlanak az orvosok és tényleg jó, az a rendszeres mozgás, segít kiüríteni a kisebb köveket.
2019. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes és gyors válaszod!
2019. okt. 26. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!