Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a neve az idegen emberek...

Mi a neve az idegen emberek testével kapcsolatos viszolygásnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan megfogalmazni. Nem félek a kosztól vagy a baciktól. Leülök utcán, buszon bárhol, pedig tudom, hogy ott sok mindennel érintkezhetek. Viszont nem szeretek olyan emberekhez érni, akik nem közvetlen családtagok. Olyan mintha idegen anyagokat hordoznának magukon, amivel összefertőznek. Érzem ezt egy fürdőben, ha kicsi a medence, a közös tisztálkodohelyeken, de akkor is ha kezet fogok valakivel, vagy ha egy rokon puszit ad. Nem undor, hanem egy viszolygás. Rajtam marad a bőrének, nyálának egy láthatatlanul kicsi darabja, ami idegen nekem. Ugyan ez van akkor is ha idegenek jönnek a lakásba. Összezoknizzák a padlót. :) Azt sem szeretem ha a legjobb barátnőm megölel. Nem tudom miért. Van ennek valami neve?

2019. okt. 27. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Xenophobia
2019. okt. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem haphephobia (érintésfóbia) kombinálva mysophobiával (fertőzésektől való félelem). Ha zavar, keress fel egy pszichológust.
2019. okt. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Inkább az zavar, hogy emiatt különcködő beképzelt bunkónak gondolhatnak, pedig nem velük van bajom. Nem javít a helyzeten ha azt mondom, csak attól félek hogy koszos leszek tőlük. :)
2019. okt. 28. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!