Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fülrecsegés magas és/vagy...

Identitás kérdése:

Fülrecsegés magas és/vagy hangos zenénél, zajoknál. Miért?

Figyelt kérdés

Pár éve kezdett el a bal fülem zenehallgatás közben recsegni, azóta nem igazán lett rosszabb, de sokszor nagyon zavaró.

Általában fülessel történő zenehallgatáskor jön elő, legtöbbször akkor, ha hangosan csinálom, de általában kell pár perc, hogy elkezdődjön. Miután a recsegés elkezdődik akár le is halkíthatom a zenét minimálisra, ugyanúgy folytatja amíg le nem némítom.


Egyszer olyan is volt, hogy egy kolléganőm hangosan felsikított nem messze tőlem, és a fülemhez kellett kapnom, mert élesen hasított bele a recsegés, utána pár percig érzékeny volt.


Orvosnál voltam, elvileg jól hallok, úgyhogy elküldött azzal, hogy tisztítsam a fülem jobban...


Esetleg valakinek valami tippje van, hogy mi lehet a bajom?


Fülkürthurut kizáva szerintem.



2019. okt. 29. 16:15
 1/2 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem megjegyezni, hogy a recsegés leginkább a tűzpattogáshoz hasonlít, csak sokkal intenzívebb, és tompább.

[link]

2019. okt. 29. 16:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Az egyik hallócsontocskát mozgató izom görcsöl ilyenkor, sok mindent nem tudsz ellene tenni, esetleg kis magnéziumpótlás, az ártani nem használ. Meg persze, kerülöd a provokáló tényezőket.
2019. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!