Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatos hát-, váll- és...

Folyamatos hát-, váll- és karfájdalom milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egyik családtagomnak kb.3 hónappal ezelőtt, minden előzmény nélkül elkezdett fájni a bal válla és a felkarja.

Időközben ez odáig fajult, h mostmár fel sem tudja emelni a karját, és már a háta is fáj.

Elment a háziorvoshoz, az elküldte ortopédiára, onnan MR-re küldték, az Mr azonban nem mutatott ki semmi problémát, a karjában elvileg nincs semmi kóros.

Most reumatológiára kapott beutalót.

DE, ami durva, h egyik orvos se vizsgálta még meg, csak küldözgetik ide-oda, telik az idő, az állapota pedig egyre rosszabbodik.

Őszintén, nagyon aggódom érte, mert hallottam olyat, hogy ezek a fájdalmak sajnos lehetnek vmi komoly betegség tünetei is.

Tudom, hogy Ti sem vagytok orvosok, nem is diagnózist remélek, csak esetleg valakinek van vmi elképzelése, tapasztalata, hogy ez mi lehet?..


Amúgy 52 éves, pár évig dohányzott, de leszokott, más egészségügyi problémája nincsen.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2019. nov. 4. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Első gondolatom valamilyen gerinc eredetű probléma lett volna, mert ilyesmivel többen is szenvedtünk már a családban sajnos. Csak a karjáról készült MR, vagy a gerincről is? Ha nem, érdemes lenne megnézni, mert édesanyámnak pl. így találták meg a gerincsérvét (hasonló panaszai voltak). Ha ott sincs semmi, akkor mellkasröntgent is kéne csináltatnia, mert olyat is hallottam már sajnos, hogy tüdő eredetű is lehet a váll/karfájdalom.
2019. nov. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak a karjáról csináltak Mr-t. :( Igen, sajnos én is tüdő eredetű vmire gondolok... de ezt nem merem mondani neki, nem szeretném megijeszteni. Reméljük, h előbb-utóbb elküldik egy röntgenre.
2019. nov. 4. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előre azért nem kell megrémülni. Amíg nem nézik meg a gerincet is, addig ne mondj neki inkább semmit, mert jó eséllyel azzal lesz a gond. Sajnos egy gerincsérv, ha nem kezelik, folyamatosan tud romlani, ugyanis egyre több izom görcsöl be, hogy támogatni próbálja a beteg részt. Nekem is volt nyaki gerinc problémám, ami később a lapockára is kiterjedt és csak a reumatológus tudta megoldani. A tüdő téma egyébként valószínű más problémákkal is járna.
2019. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy nem ártana megnézni a gerincet is, de hát ugye ez az orvos feladata lenne.
2019. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Jelenleg gyógytornára és fizikoterápiára jár, meg kapott erős fájdalomcsillapítókat. De sajnos nem javult az állapota, sőt, mostmár fáradékonyságról és nehézlégzésről is panaszkodik. :(

A gerincét nem vizsgálták meg.. és mellkasröntgenre se küldték el..egyszerűen nem értem miért :((

2019. dec. 5. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem küldik el kérni kell a beutalót.. Egyébként meg magánrendelőkbe is csinálnak hasonló vizsgálatokat, nyilván drágább, de ilyen helyzetben az egészség az első.
2019. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom hogy ha ilyen történik, vagyis semmi nem történik vagy valóban rá kell kérdezni az orvosnál (ebben esetben a röntgenre), baj ne lehet belőle. Amúgy nekem is a gerinc jutott eszembe először, az kisugárzik a karba, és nagyon fájdalmas tud lenni. MR-re viszont elég hosszú a várólista, jobban jár ismerősöd ha magánhoz megy, ott pár nap alatt fogadják.
2019. dec. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia Keedezo! Kiderult mi okozta a gondokat?
2022. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!