Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ótvaros lettem, de nem javul....

Ótvaros lettem, de nem javul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kedden voltam házi orvosnál, megállapította, hogy elkaptam az ótvart :( Írt fel Savulin gyógyszert, és Lordestint a viszketésre, Betadinnal kell kenegetnem de hiába kenem be vele, egyszerűen lefolyik a váladék miatt. Az állapotom nem javul, sőt rosszabb, mert már a fejemen is van. Csütörtökre sikerült időpontot kérnem a bőrgyógyászatra. A kérdésem, hányszor (és mivel?) moshatok hajat naponta? mert ott csak így múlik el a rettenetesen viszkető érzés. Aludni sem tudok tőle, volt, hogy hajnali fél1-kor mostam a hajam. Csütörtök még messze van, köszönök előre is minden hasznos tippet, tanácsot.

2019. nov. 9. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudom sajnos hogyan kell kezelni, de azt megkérdezhetem hogy hol kaptad, kaphattad el?
2019. nov. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos fogalmam nincs 😭
2019. nov. 9. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én kezeltem is ilyet gyerekeknél, igaz nem mostanában.

Az ótvart (impetigót) gennykeltők (staphilococcusok) okozzák. Ezt akár náthától felázott bőrön, purulens, azaz gennyes váladékkal folyó orrtól simán el lehet kapni, vinni tovább a fertőzést kézzel/körömmel, akár az egész arcra, vagy a hajas fejbőrre, de test szerte bárhová.


A kezelésében a legfontosabb:

A pörköket-sebet le kell szedni-áztatni (Hyperol,Nomagnol - de a legjobb, amit használtunk a 3%-os hydrogénperoxyd (H2O2) fertőtlenítő oldat). Mivel ha a pörk/seb tetejére rakod a kenőcsöt, akár a Betadint, az alatta nem érinti a fertőzött bőrt, így tova terjedhet.


Mi annak idején lehydrogéneztük a bőrt, (és igen, fájdalmas,de le kellett szedni a sebeket gézlappal, plusz a hidrogén-H2O2 csíp), ezek után a piros, 2 ezrelékes Mercurochrommal beecseteltük, majd sima ung. antiseptica-val bekentük.

Az antiszeptika kenőcs nagyon régi, de nagyon hatásos kenőcs. Amit elvikben készen is lehetne venni a patikákban, ha előre elkészítik.


Amiket kaptál, azok modern szerek, biztosan jók.

A Betadine sem rossz fertőtlenítő, de ha nincs pörk-seb-váladék levétel, nem fog tudni hatni.


Hányszor és mivel moss hajat?

Kimélő (ph semleges) samponnal, ha van, akár mindennap, ha szükségét érzed.

Ha nincs, akkor amilyen samponotok van, abból csinálsz magadnak kis üvegben, egy vízzel hígítottabb változatot.

Ha lenne gyógynövényes sampon, az még jobb.

Plusz, ha hajmosás után tudnál a fejbőrödre fújni ezüst kolloidos oldatot (spray - fertőtlenít), talán hosszabb ideig is eltartana a sampon hatása.



((Az ezüst kolloid (fújós változata) igen hasznos a későbbiekben is, mikor torokfájást érzel, mert 1-2 fújás 1-2 napig, és általában már ennyi elég, hogy megállítsa a torok gyulladást.))

2019. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jut eszembe: a Mercurochrom, ha még forgalomban van, akkor Merbromid néven, de mindegy, mert nem rábeszélni akarlak másik gyógymódra.

Csak leírtam, hogy régen hogyan kezeltük.

Azért a doki mondhatta volna az áztatást-sebeltávolítást... de gondolom, ott is futószalagon megy minden, és ez kimaradt.

2019. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megan, nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Vettem ma délután kamilla virágzatot, esetleg azzal is jó a hajmosás, öblítés?


A háziorvos nem mondta hogy szedjem le a pörköt, csak kenegessem. De volt hogy arra lettem figyelmes, folyik le a nyakamon, pedig hozzá sem értem.

Annyira kellemetlen ez az egész, mert nálunk alap dolog a mindennapi tisztálkodás.

2019. nov. 9. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kamilla nagyon jó, mert nemcsak fertőtlenít, de szárít is.
2019. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kicsit későn íroma fejleményeket :)

Voltam bőrgyógyásznál, és kiderült semmi köze az ótvarhoz. A tünetek igaz nagyon hasonlóak, de allergiás lettem a fekete hajfestékben található PPD összetevőre.

Pár nap alatt sokat javultam a gyógyszerek miatt, de még a mai napig a fülem mögött szivárog ez a kémiai összetevő. Azt esetleg tudja valaki, mennyi idő, mire kiürül teljesen ez a szer a szervezetből?

2020. jan. 29. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!