Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen, azaz pontos melyik a...

Stefan91 kérdése:

Milyen, azaz pontos melyik a legerősebb fájdalomcsillapító, melyet egy "szimpla" háziorvos is felírhat?

Figyelt kérdés

AlgoFlex, Algopyrin, Advil, Xilox, sajnos már a Donalgyn sem, Apranax, Cataflam, Diclac nem hatnak!

Nyelvrákja van egy családtagomnak, s még elég korai szakaszban járunk a vizsgálat/kezelés terén, még el sem kezdték a kezelést, csak PET-CT volt meg, de ennek ellenére sajnos igen előrehaladott stádiumban jár.

Az evés, de lassan már már a nyelés sem megy igazán, a fent felsorolt gyógyszerek kezdetben hatottak, de mára már nem. Jelenleg a Flector Rapid az, mely úgy ahogy tűrhetővé teszi a nappalait, s éjjeleit, de elsősorban azért itt érdeklődnék, hogy bár tudom nem kellemes tapasztalat, sőőőt...pokoli, de hátha tudna valaki épp kész gondolatmenetet, opciót felvázolni.

Igen, tudom... Doktor Nő/Úr, majd Ő... de Ő jelenleg a kezeit széttárván annyit fűz hozzá: "Én mondtam ugye, hogy k@rvára nagy a baj, azt adjuk amit a beteg kér, ami a betegnek jobb..."

Na most Én nem vagyok orvos, se patikus, ezek ellenére ahogy fentebb látható is, igencsak széles a repertoár ami ki próbálva lett, és sajnos bankár sem...ezért érdeklődnék, lenne-e valami ami direkt száj, szájban ható elsődleges gyógyszer, tudom a gyógyszer gyógyszer, ott hat ahol kell majd. De érzéstelenítő ajánlatos lenne?



2019. nov. 10. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Tramadolt írhat háziorvos, az enyhe opioid, durvábbat már csak onkológiai javaslatra.
2019. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni a szimpla háziorvost. Hátha ennyi esze még neki is van.
2019. nov. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írja. A Tramadol a kérdésben felsoroltaknál klasszisokkal erősebb.


Szakorvos felírhat Fentanilt is.


Összehasonlításképpen kb:


Algopyrin - fakard

Tramadol - légvédelmi ütegágyú

Fentanil - hidrogénbomba

2019. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ajánlásokat, leírtakat. Illetve a privát üzenetet is! :)

A kedves második hozzászólónak pedig, ahogy fentebb írtam, nem, nem volt "esze hozzá". Nem vétózom szakmai tudását/tudásokat a háziorvosoknak, elvégre Ők segíteni akarnak, s fognak is hiszem, tudom... de speciel jelenesetben a fent említett példa mutatkozott.. mindenesetre köszönöm ezt a fajta hozzászólást is, megfogadom, azaz fogadnám, ha mennék vele valamire. :)

2019. nov. 10. 21:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve annyit hozzáfűznék, hogy sajnos emellett epilepsziára is szed gyógyszert, illetve agyi infarctus utáni állapotra is, ezért is nem oly egyszerű sajnos. Elvileg a Tramadol meg nem megfelelő gyógyszerezésnél epilepsziásoknál problémát okozhat. Bár gyógyszert szed rá, csak ugye ki tudja?! Mindenesetre nagyon köszönöm még egyszer a kedvességeteket, segítségeteket! :)
2019. nov. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!