Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idö alatt gyógyul a...

Ilze kérdése:

Mennyi idö alatt gyógyul a tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
10 penicillint kaptam, hatot szedtem be eddig. Teljesen jól érzem magam, nem fáj semmim, mostmár kevésbé fáj a levegövétel is. Lázam eddig se volt, ami zavar az, hogy még hallatszik szörtyögés a tüdőben és elég jól köhögök de minden alkalommal szakad fel a váladék. Ki hogy volt ezzel a betegséggel, mennyi idő kellett neki?
2019. nov. 24. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ki kell feküdni, ahogy mondani szokták. Legalább 2 hét.
2019. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A húgomnak volt, de neki olyan komoly, hogy kórházba is került vele több, mint egy hétre. Miután kiengedték még otthon is kellett pihennie egy hetet. Jó egy hónap volt, mire lábra állt, de még utána is hetekig köhögött, illetve nagyon legyengült az imunrendszere, az első szembejövő vírust elkapta. Összességében legalább 2 hónap volt, mire teljesen elmúlt neki a dolog. 27 éves egyébként.
2019. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
A tüdőgyulladást nem köhögöd fel, csak a nagyhörgőkben lévő váladék köhöghető fel, a tüdőben lévő folyadék majd felszívódik idővel, ezért fontos a gyógyszer és a jó keringés.
2019. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az is rendben van ha még mindig sárgás váladékot köpök fel hiáb szedtem be a kezelést szinte?
2019. nov. 25. 06:21
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez hosszadalmas.
2019. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kaptam még Zinnatot 5 napra. Kevesebbet köhögök de jön a váladék s még herregek. Ezen kívűl semmi. Ez súlyosnak számít? Nagyon félek, hogy beutalnak de nem szeretném mert teljesen jól vagyok ezen kívűl.
2019. nov. 27. 05:35
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem az számít hogy vagy,hanem állapottól függ,a tüdőgyulladás mindig súlyos,a fajtája sem mindegy.
2019. nov. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem de nem maradhatnék esetleg otthon ezzel ha szedem a kezelést? Voltam tegnap a háziorvosnál ő írta fel még a tablettákat. Már el kellett volna múljon a hörgés vagy hogy van ez? Mennyi az esély arra hogy a tüdőgondozóban beutalnak?
2019. nov. 27. 06:57
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sok értelme nincs,mert ott is csak járóbetegként mennél,csinálnak mellkas röntgent és annyi. Azt,hogy otthon maradhatsz-e vagy kórházba kell-e menned azt a kezelőorvos dönti el.A gyógyszer csak a fertőzést csökkenti, a tüdőben lévő folyadék idő míg kiürül,fontos,hogy ne feküdj egész nap. Ha kapsz levegőt rendesen,nem fáj a hátad meg mellkasod,nem fokozódnak a panaszok,akkor csak türelem kell,szedd a gyógyszert.
2019. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam a tüdőgondozóban. Még reggelente szakad fel sárga váladék az rendben van? A röntgenre azt mondta az orvos, hogy tiszta és meghallgatott szintén azt mondta hogy nem hallatszik semmi. Irt fel valami immunerősítőt ami egyben tüdőtisztító, lágykapszula Bakara a neve. Nem kaptam más gyógyszert. Reggelente még fáj enyhén a mellkasom. Ezek a tünetek normálisak?
2019. dec. 4. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!