Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magasabb tumormarker, vajon...

Magasabb tumormarker, vajon lehet daganatos megbetegedés?

Figyelt kérdés

Fél éve diagnosztizáltak nálam Hashimoto pajzsmirigy betegséget, akkori leletem: TSH: 22, ATPO: 987, T3-T4 normál tartományban volt. 120 mikrogramm Letroxot írtak fel, fokozatosan emelve a dózist. 3 hónapja volt az első kontroll laborom, amiben a TSH norm. lett, ATPO maradt 900 felett. Endokrinologusom azt mondta, így minden rendben, csak szedjem a gyógyszer. Mivel akkortájt eléggé fájt a mellem, és sajnos a családi anamnesisben van melldaganatos megbetegedés tumormarkereket is levetettem, a CA 15-3 emelkedett lett, 29,4 (norm, tartomány: 23,5-ig), elmentem mell UH-ra, semmit nem találtak, azt mondták minden normális, majd nézessem meg 3 hónap múlva újra a labort. Ez a napokban meg is történt, a TSH-m 0,2-lett, ATPO: 487, lejjebb vették a gyógyszeradagomat 75 mikrogrammra, viszont a CA 15-3 megint emelkedett, mostmár 36-os. Semmilyen panaszom nincsen, a mellfájdalom már régen elmúlt. Csomót nem tapintok. A többi marker teljesen normális, inkább az alsó határnál vannak. Egyenlőre azt javasolták januárban újabb labor legyen csinálva, lehet hogy csak a pajzsmirigy értékek ingadozása miatt van emelkedett eredmény, egyelőre ne aggódjak.

Mit gondoltok, tényleg nincs ok aggodalomra, ilyen mértékű emelkedés lehetséges a hormoningadozás miatt?


Válaszotokat előre is köszönöm.


25/L


2019. nov. 28. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet
2019. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem keress fel egy másik dokit is. Inkább mondjon egy másodvéleményt is valaki. Az a biztos.
2019. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na igen a magánlaborok újabb gusztustalan húzása. A tumormarkerek nem alkalmazhatók szűrővizsgálatként. Teljesen felesleges volt levetetni őket. Ismételni szintén tök felesleges, mert nem erre valók. Arra jók, hogy a már ismert daganatot kövessék vele.
2019. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!