Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a különbség az extrasystole...

Mi a különbség az extrasystole és a pitvarremegés között? Hogy lehet érzésre megkülönböztetni? Lehet egészséges a szívem ha félreüt néha?

Figyelt kérdés
2019. dec. 3. 14:36
 1/2 anonim válasza:
100%

Az extrasystole olyan érzés, mintha hirtelen egy nagyobbat dobbanna a szíved. Előtte és utána is ritmusosan ver és általában nem is érzel a mellkasodban a dobogást. Egy-egy extrasystole normális jelenség, akkor okoz problémát, ha túl gyakran fordul elő.

A pitvarremegést lehet, hogy szívdobogásérzésként veszed észre (huzamosabb ideig érzed, h dobog a szíved), de az is lehet, hogy nem is érzel semmi különöset. Ilyenkor viszont a szíved mindig szabalytalanul ver, (magyarul nem ugyanannyi idő telik el két ütés között),ha vizsgálod a pulzusod. Némelyik vérnyomásmérő is tudja jelezni, ha szabálytalan a ritmus.

2019. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nekem olyan van (valamiért mindig vacsora után fekvő helyzetben) hogy vagy nagyobbat dobban vagy mintha duplákat verne. Egyszer fordult elő, hogy nem csak egy dobbanás volt eltérő. Hanem amíg fel nem ültem ment a dupla dobbanás. Mintha össze vissza vert volna a szívem. A légvételem is fura érzés volt közben. Nagyon ijesztő volt az egész. Ezeket megérzem nem kell mérő, hogy mutassa. Olvastam olyat hogy puffadt gyomor csinál szívritmus zavart. Nem tudom csak ez az ok vagy aggódnom kéne.
2019. dec. 4. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!