Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen fellépő orrvérzés,...

Hirtelen fellépő orrvérzés, az orvosom c vitamint írt rá, van valakinek jobb ötlete?

Figyelt kérdés
Szóval, 19 évesen itt állok, életemben sosem voltam orrvérzős típus, úgy kb 1 éve, egyik reggel arra keltem hogy nem kapok levegőt, majd moshattam kifele a párnáim. Azóta teljesen mindegy, hogy éppen boldog vagyok, vagy éppen felrobbanok, vérzik az orrom, és mindemellett fájdalmasan sebes is. Ahogy mondtam, az orvosom C vitamint ajánlott.. hogy is mondjam..nem használ :D Bár még mindig jobb mint a másik doki aki csak azt mondta hogy majd elmúlik. Esetleg járt így még valaki ? Van aki ugyan így a semmiből egyszer csak orrvérzős típus lett ? Akinek ajánlottak is valami hasznosat ? Krém, gyógyszer, akármi ? Hálás lennék minden segítségért, mert már lassan az őrületbe kerget.

2019. dec. 7. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem vérzett, de heteken keresztül sebes, fájós volt az orrüregem. Próbáltam mindenféle módon gyógyítgatni, egyre rosszabb lett, végül elmentem fül-orr-gégészhez. Ő váladékot küldött be laborvizsgálatra, s abból kiderült, hogy kutya, vagy macska által terjesztett gombás fertőzés miatt van egy kis fájdalmas seb az orromban, ami magától soha nem múlt volna el. Hosszú ideig kellett kezelgetnem, valamilyen tablettát szedtem, orrkenőcsöt használtam és még torokfertőtlenítővel is kellett öblögetnem. Szerencsére elmúlt.
2019. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy menj el fül-orr-gégészetre, ahhoz nem kell beutaló sem.
2019. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig a dokiknak igazuk van! A C vitamin jót tesz, és az orrvérzésre való hajlam előbb-utóbb elmúlik. Aztán majd visszatér. Együtt kell élni vele.
2019. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen hatás (gyulladás, ütés, hő, erős orrfújás, megugrott vérnyomás) miatt elpattan egy vagy több igen apró hajszálér az orr belsejében (a belső nyálkahártya vérerekben igen gazdag), normális esetben a vérzés rövid idő alatt és magától is eláll, ha viszont nem, akkor jobb minél hamarabb orvoshoz fordulni.
2019. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én el is mentem a fülészetre, és vizsgálat után "Unguentum nasale" nevű kenőcsöt javasolt. Felírva 200.- ft, anélkül szabadon a patikába 300.- ft.

"bórsav, eukaliptuszolaj, borsmentaolaj"

Egy darabig használt, de aztán már nem. Vagy én voltam lusta kenegetni.

2019. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A C vitamin tényleg sokat segít. De nem mindegy, h mennyit veszel be belőle, mert min.1000g kéne
2019. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1000g=1kg
2019. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


Bocsánat autocorrect volt

Kijavítom 1000mg

2019. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
húgomnak volt ilyene, és sajnos rossz hírt kapott az orvostól.
2019. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!