Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Evés után fellépő székletet,...

Evés után fellépő székletet, mely sokszor híg mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A probléma nem mindig lép fel, az esetek 60%-ában. A háziorvos azt mondta, nem igényel további vizsgálatot "ami ki akar jönni, annak jó ha kijön", illetve javasolta hogy ne egyek egyszerre sokat. Sosem eszek sokat, sokszor meg is jegyzik, hogy ehetnék többet, de nem merem teleenni magam. Próbáltam már a diétázást is, nem igen segített.

Nem is merek olyan helyen enni, ahol nincs a közelben WC. Főtt ételek után jóval gyakrabban előfordul, nem főtt (pl. gabonapehely, szendvics) után ritkábban. Már próbáltam tesztelni, hogy nem-e tej vagy laktózérzékeny vagyok, de önmagában egyik után sem jelentkeztek a tünetek.

Már több éve fennáll a probléma, nem minden napos, de nagyon gyakori. Gyermek és kamaszkoromban nem volt ilyesmi problémám. Van, hogy egy héten szinte minden nap jelentkezik, van hogy csak heti 1 alkalommal.

Nagyon zavaró, főleg ha társaságban vagyok. Múlt hétvégén például étteremben ettem a barátaimmal, evés közben nem volt semmi gond, majd ahogy felálltunk és megtettünk néhány métert vissza kellett mennem WC-re. Szerencsére mindig van nálam Imodium, enélkül egy ideig nem tudtam volna elhagyni a WC-t. Régen egy megoldotta a problémát, de fél éve már nem sok hatása van az 1 db-nak, kettőt kell bevennem.

Mit tegyek, milyen orvoshoz tudok fordulni ha a háziorvos nem segít? Mi lehet egyáltalán a háttérben ilyen betegség?


2019. nov. 17. 13:29
 1/1 anonim ***** válasza:

márpedig kellene egy gasztroenterológiai kivizsgálás. válts háziorvost, ha ennyire nem hajlandó beutalót adni, vagy menj el magán gasztroenterológushoz.

nekem laktóz intoleranciám van. nem gondoltam volna, hogy az okozza a panaszaimat, mert valamikor hetekig nem volt hasmenésem a napi 2 tejeskávé ellenére, valamikor meg hetekig rosszul voltam. egy ideig kihagytam a tejet, mégse lettem jobban. aztán diagnosztizálták, azóta csak laktózmenteset fogyasztok és jól vagyok. adókedvezmény is jár, mert kimutatták.

2019. nov. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!