Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Migrénre kérhetek antidepressz...

Migrénre kérhetek antidepresszáns féle gyógyszert?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy a sok stressz, szorongás, idegesség miatt van migrénem. De ezt hogyan mondjam el a dokimnak? Egyáltalán adna migrénre ilyen típusú gyógyszert? Mert ha az segítene a stressz oldásában, akkor a migrén is enyhülne. Plusz a napi szorongás sem tesz jót, rosszul érzem magam tőle, szeretnék nyugodtabb, oldottabb lenni.
2019. dec. 9. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, az nem jó ötlet.


Először is vizsgáltasd ki magad, és ha minden negatív, a háziorvos vagy maga tud neked segítséget nyújtani a megfelelő gyógyszer kiválasztásához - bár az az igazság, azt majdnem minden migrénes maga keresgeti meg, próba-szerencse alapon, amíg rá nem talál a saját csodaszerére -, vagy elküld egy neurológushoz. Van fájdalomklinika is, ha jól tudom.


A migrénnek a stresszhez, hormonokhoz, elfojtott haraghoz, stb. sok köze van, de a depreszióhoz nem sok.

2019. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsnak rengeteg mellékhatása van. Nem migrénre talalták ki! Több bajod lenne tőle mint amennyit használna. Rengeteg gyógynövényes nyugtatót lehet kapni a drogériákban. Inkabb próbálkozz azokkal veszelytelenül. Vizsgáltasd ki a migrent.
2019. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy időben depressziós voltam. Nem mertem kimenni, ha muszáj volt, akkor napszemüveg, baseball sapi és kapucni, meg nyáron is melegítőben voltam. Most életmódot váltottam, de a stressz, szorongás, nyugtalanság megmaradt. Nekem a természetes izék, mint a citromfű meg hasonlók nem váltak be. 4 órát alszok. A régi orvosom úgy mondta, hogy mindent túlaggódok, túl stresszelek.
2019. dec. 9. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor jelentkezz a pszichiátrián ott biztos lehetez benne hogy felirnak neked antidepit. De így valószínű sosem fog kiderülni mitől faj a fejed. Mondjuk a bogyók hatására mar lehet nem is fog érdekelni. Te tudod te életed. De a bogyó csak mankó azt tudod? Nem gyógyít meg senkit.
2019. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon téved az aki azt hiszi, hogy a migrénre nem adnak antidepresszánst. A fájdalomambulanciákon szinte csak azt adják rá. Hogy segít vagy nem a migrénem az más kérdés. A kérdezőnek mondanám, hogy forduljon neurológushoz valamint pszichiáterhez, a szorongással foglalkozni kell!
2019. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon is adnak. Nekem neurológus írta fel, aura nélküli migrén diagnózisra. Gyakrabban fájt a fejem, mint ahogy az akut helyzetben használható gyógyszereket lehetett volna használni.

Abból is adott még néhány alkalomra való receptet, mert a másik gyógyszer hatása csak hetek alatt alakul ki. Viszont utána tartósan jól voltam, és cseppet sem érdekelt, mi a hatásmechanizmusa a dolognak.

2019. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-esnek....ma a migrének nagyon nagy többségénél sosem derül ki mitől van. Szenvedjen egy életen át akár?
2019. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!