Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fertőződök felül bakteri...

Miért fertőződök felül bakteriálisan MINDEN megfázás alkalmával?

Figyelt kérdés
Volt orrsövény és orrpolip műtétem is, ezerszer jobban szelel az orrom, mint régen, azt hittem, a műtét után megúszom a megfázásokat a fejemben mindenhol berekedt sárgás trutyi nélkül. Most is beteg vagyok, nem érzem az ízeket, illatokat, antibiotikumot kell zabálnom egy buta megfázás miatt. :-@

2019. dec. 9. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ordugulást az ornyálkahártyák duzzanata okozza. Ez a duzzanat azért keletkezik, mert az ornyálkahártyában futó erek kitágulnak. Mivel kitágulnak ezért sokkal permeábilisabbá, átjárhatóvá válnak a folyadékok számára, valamint a patogén vìrusok/bakzériumok jelenléte az immunrendszert stimulálva a nyálkát termelő sejteket is arra ösztönzi, hogy nagyobb mennyiségben termeljék a nyákot. Ez a nyák nagyon fontos, mivel mechanikai úton öli meg a baktériumokat/vìrusokat, akik tulajdonképpen beleragadnak és ezután ezekba sejtek a kis csillóikkal a garat és végül a gyomor felé küldik ahol a gyonor savasságától ezek a kórokozók elpusztulnak. Sokszor érzi is az ember amikor lenyeli ezt a nyákot. Ez a mechanizmus amúgy is mindig aktìv.

Ha nagyon durván sűrű a nyák (magyarul takony) akkor akár cisztás fibrózisod is lehet. Nem hiszem, higy ez lenne a probléma.

Ez amúgy is egy ördögi kör. Az antibiotikumok a bélflórát rendkìvüli mértékben károsìtják, és ha nem jó az itt lévő baktériumok összetétele, akkor azt az immunrendszer is megérzi. Azt tanácsolom, hogy az antibiotikum beszedése után egy órávál igyál vagy tabletta formájában vegyél magadhoz valamilyen probiotikumot pl. Normaflore-t! Ezzel muszály várni, mert antibiotikummal együtt szedve közvetlen a gyógyszer kinyirja a készìtményben lévő bifido és laktoktériumokat.

Az is lehet, hogy sokszor szedsz antibiotikumot akkor is ha valaójában virális fertőzésről van szó, ilyenkor pedig persze, hogy hatástalanok.

Azt javaslom, hogy mielőtt antibiotikumhoz nyúlnál várj a tünetek megjelenésétől közel 10 napot. Egy virális fertőzésnek ennyi idő alatt el kell múlnia. Ha tünetek fennálnak, akkor menj orvoshoz, aki majd felirja az ab-t.

Milyen antibiotikumot szedsz? Mindig mást, mindig ugyanazt? Érdemes lenne csinálni egy baktérium tenyésztést mielőtt bármit is beveszel, mert lehet, hogy épp olyan baktériummal fertőződtél meg, amire nem használ az a gyógyszer.

Immunierősìtésnek kiváló a szabadban végzett testmozgás, különböző étrendkiegészìtők és kiegyensúlyozott táplálkozás.

2019. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem mindig ugyanazt írja fel az orvos, de múltkor pl a CURAM- ot írta fel (2 dobozzal, azt mondta ha 1 doboz nem elég szedjek még a másik dobozból is 2 napig kb), mert már 2 hete nem éreztem szagokat és ízeket jól szelelő orrok mellett sem. Azután meggyógyultam. Múlt héten szerdán csúnyán megfáztam, torokfájás és orrfolyás, gyengeség volt a tünet, tehát vírusos dolog. Viszont mikor a torokfájás elmúlt 3 nap után, elkezdődött a köhögés és az egyre intenzívebb sötétsárga sűrű trutyi termelődés, ami az orrfújás ellenére is ellepte az egész fejem. A fülemben is éreztem már további 2 nap elteltével. Azóta beszedtedtem a maradék curam- ot, ami segített. De antibiotikum nélkül a sárga trutyi dologból nem tudok kigyógyulni. Egyszer megpróbáltam, hogy nem megyek orvoshoz olyankor, és kb 4-5 nap után már a sárga trutyi mérges zöld lett, olyan sűrű volt és olyan erős lerakódás hogy fuldokoltam, felköhögni alig tudtam vmit belőle, a torkom annyira fájt már hogy a saját nyálam lenyelése olyan volt mintha karddal szurnának torkon, és iszonyatosam megduzzadtak a nyirokcsomóim. Ezért elmentem dokihoz és azt mondta soha többet ne csinaljak ilyet, mert ennek komoly szövődményei is lehetnek.

2019. dec. 15. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!