Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okoz ilyen erőteljes...

Mi okoz ilyen erőteljes lábgörcsöt?

Figyelt kérdés

Mostanában egyébként is gyakran előfordul, de az előbb sokkal erősebb volt, mint szokott, igazából soha nem éreztem még ilyen fájdalmat. Teljesen lesokkolt, a szemem káprázott, a látásom elhomályosodott, megszédültem, és percekig hányingerem volt utána. Most nem merem mozgatni a lábam, mert félek, megint jelentkezik.

Nem hiszem, hogy egy lábgörcsnek szabadna ilyennek lennie, de akárhogy is, mitől lehetséges ez? Mit kell ilyenkor csinálni? Elvileg nyújtogatni, meg masszírozni kell a lábad, de ez abban a helyzetben teljes képtelenség.

Köszönöm!



2019. dec. 10. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Régebben nekem sokat görcsölt a vádlim. Oh... de igen ez tényleg ennyire fáj :) én is mindig majd bele gebedtem. Ilyenkor finoman masszírozni, dörzsölni kell, és ahogy lassacskánt megy ki a görcs úgy tudod kinyújtani a lábad. Ez akár 1-2 perc is lehet. Erőszakkal nem szabad feszíteni!!! Görcs általában a folyadék és magnézium hiány okozza, meg persze a hidegben is begörcsölhet. Ha rendesen iszol elég folyadékot, akkor egyél több magnéziumot.
2019. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor nehéz idők jönnek, és nagyon kemény pár percek :)

Köszönöm!

2019. dec. 10. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Akár az első válasz is lehet jó de fontos lenne tudni, hogy mi az a "mostanában"? Azt írod, hogy még soha nem volt ilyen, és hogy egy görcsnek nem ilyennek kell lennie! Te magad írtad, tudod hogy nagyon nincs rendben, úgyhogy irány az ügyeletet, vagy sürgősségi! A leírtak alapján esetleges trombózis. Ügyeletet, vagy sürgősségi. Most, azonnal!
2019. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, lehetséges volna ebben a korban?
2019. dec. 10. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kell ilyenkor csinálni?"

Nálam minden esetben bevált a lábfej visszafeszítése. Tehát amikor érzed, hogy görcsölni fog, ki kell nyújtani a lábad, de ne úgy, hogy a lábfejed előre nyújtod, hanem ellenkezőleg, a térded irányába visszahajlítod.

Nekem már annyira ment, hogy álmomból feriadva is tudtam, hogy mit kell csinálnom. :)

De erre már évek óta nincs szükség, mert a megfelelő mennyiségű folyadék és magnézium gyakorlatilag megszüntette.

2019. dec. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az életkor nem befolyásoló tényező ilyenkor. Vagy nem jól fogalmazol, és eltúlzod a tüneteket, vagy tényleg baj van. Ha az ügyeletes orvos megnézi, abból baj nem lehet. Ha csak görcs, akkor megnyugtat. Ha esetleg tényleg trombózis, abból viszont tüdő embólia is könnyen lehet. Sokat nem vesztessz ha megmutatod az ügyeletes dokinak.
2019. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A hátrafeszítést megpróbálom, de semmilyen más tünetem nincs, hogy komolyabbra gyanakodjak.
2019. dec. 11. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!