Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Száraz köhögésre mit vegyek?

Száraz köhögésre mit vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt pàr napja egy kis lázam, torokfájásom. Aztán elmúlt, majd iszonyatosan berekedtem és köhögni kezdtem. Azt hittem mára elmúlt, de az éjjel olyan rohamok törtek rám, hogy egy hunyásnyit sem aludtam. Reggel egy kis sárgás sűrű váladék feljön, de utána egész nap rendben vagyok. Vettem tegnap egy Stodalt, de nem várok tőle csodát. Orvoshoz nem tudok ma elmenni nyilván, egyébként Pesten élek. Mit tegyek? Nagyon kínoz a száraz köhögés éjjel. Olyan gyógyszerre van szükségem, ami erős hatóanyaggal elnyomja a köhögést és vény nélkül kapható. Az ára nem számít. Segítsetek :(

2019. dec. 15. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

"Orvoshoz nem tudok ma elmenni nyilván"


Te nagyon is tudsz. Orvosi ügyeletnek hívják. Ne kúráld magad, mert nagyon nagy baj lehet belőle. Én ehhez nem segítek.

2019. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bejelentve ide, hanem vidékre. Meg már volt olyan eset amikor el kellett volna mennem ügyeletre, de nem fogadtak.
2019. dec. 15. 12:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha téged betegen nem fogad egy orvosi ügyelet, akkor jelentsd fel őket.
2019. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs! Ügyelet bárhol fogad.

Mi van ha én rokonoknál leszek rosszul 600 km.-re a lakóhelyemtől?

Ha valósak a panaszok, és sürgős kezelést igényel, nem tagadhatják meg az ellátást. Az már egy másik kérdés, hogy sürgősségi eset vagy-e.

2019. dec. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Azért egy tartózkodási helyet érdemes lenne bejelentened, mert azzal már egy szót sem szólhatnak, max. annyit, hogy bocs, nem indíthatunk táppénzt. Ügyelettel nem biztos hogy jól jársz, mert csak tovább gyengít, ha órákon át ülsz ott, aztán hazaküldenek valami általános biztatással. Mert ugyan mit tehetnének? A legtöbb megfázást vírusok okozzák, antibiotikum fölösleges, így globálisan kifejezetten káros is ilyenkor. Egy háziorvos sem csinál semmit, meghallgatja a légzésedet, belenéz a torkodba és ha úgy látja, hogy semmi nem utal másodlagos bakteriális fertőzésre, akkor azt mondja, hogy pihenj, igyál sok folyadékot stb., esetleg felír egy-két ártalmatlan dolgot, amiért kap egy kis mellékest.

Viszont azt a kérdést azért vizsgáld meg, hogy vajon miért köhögsz. Nem lehet, hogy csak egyszerűen nem tudsz valamit kiköhögni? Mert ilyen esetben kifejezetten káros az, ha köhögéscsillapítót szedsz. Amúgy az izlandi zuzmó szirup a barátod, ha száraz köhögést kell orvosolni gyorsan. Dm-be besétálsz, fel is tankolhatsz mindjárt izlandi zuzmó szirupot, szopogatós tablettát. Utóbbi egyben nedvesen tartja a torkodat is a szopogatás idejére. Ha meg azért köhögsz, mert valamit nem tudsz kiköhögni, akkor Neked köptető kell. Mondjuk ez az éjszakai problémát nem oldja meg, mert köptetőt tilos estére beszedni, hiszen jól feloldja a váladékot és amíg Te békésen alszol, az addig ott pang, ahelyett hogy gyorsan kiköhögnéd. Szóval ez kerülendő. Viszont így napközben tehetsz azért, hogy éjjel már ne kelljen köhögnöd. Tehát a javaslat: reggeltől a lefekvés előtti 4. óráig köptető, pl. Suspensio Terpini (patikában kutyulják), háromszor 1 evőkanál, vagy acetilcisztein 600 mg-os, ha korán kelsz, 2x200 mg, ha annyira nem kelsz korán. Ez van az ACC-ben, Fluimucilban - utóbbi olcsóbb. Lefekvés előtt közvetlenül izlandi zuzmó szirup, illetve éjszaka izlandi zuzmó szopogatós.

2019. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!