Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyakori uv lámpázás rákot...

A gyakori uv lámpázás rákot okozhat? (géllakk)

Figyelt kérdés

hetente vagy 2 hetente lesz más a körmöm, és ugye a géllakkot meg nagyritkán a műkörmöt azt uv lámpával teszik rá, ami uv tehát ultra viola.. utánaolvastam és az ultraviola rákot okozhat.

ez igaz?


23/N



2019. dec. 17. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olyan minimális uv-t kapsz a lámpán keresztül, ezen ne stresszeld magad.

Nagy mennyiségben kb minden rákot vagy halált okoz (szó szerint minden).

Inkább nyáron figyelj oda a fényvédelemre és óvatosan a napozással.

2019. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jó de kéthetente van új körmöm, és rákkal álmodtam és azóta kib.ottul félek :/ biztos nem okozhat ilyen kis mennyiségben??
2019. dec. 17. 13:17
 3/13 anonim válasza:
Szia nem hiszem hogy lenne tőle bajod, de én a helyedben nem váltogatnám ilyen sűrűn a szettjeimet. Inkább 4 hetente mennék vissza. Hetente azért nem jó szerintem, mert egyrészt mind a géllakk, mind a műköröm egy tartós dolog, minimum 3 hetet ki kell hogy bírjon mind a kettő. Ezen kívül sokba is kerül.
2019. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem hencegés képp de az anyagi része nem engem terhel, kibír, csak mindig jó az újdonság plusz szeretem a kocsi utat a körmösömhöz és jól el tudunk beszélgetni. de akkor ezentúl 3 hetente váltok , biztos ami biztos )
2019. dec. 17. 13:22
 5/13 anonim válasza:
Kérdezd meg azt, akihez jársz, de szerintem túl sűrűn szeretnéd váltogatni, Az uv tenyleg nem olyan veszélyes, ahogy az első hozzászóló is írta, de mindenképp legyél mértéktartó, mert sose lehet tudni.
2019. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
oké :)
2019. dec. 17. 13:23
 7/13 anonim ***** válasza:
1%
Nem. A rákot az okozza hogy rákkeltő kaját ettél valamikor amitől elindult a sejtosztódás. A tudtodon kívűl. A rákot a népességcsökkentés céljából hozták létre. Nincs rák,sem más testi betegségek. Igazából van ellenszere is,de aki feltalálta azt börtönbe csukták.
2019. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem okozhat. Az elokezelo anyagok és a lakk rosszabb, mint az uv.

De nem ebben fogsz meghalni.

Persze próbálj egészségesen élni, ha ettől félsz, de ezen kár parázni. Nyugodtan menj 2 hetente, a lenott igénytelen köröm kész vizuális környezet szennyezés. Nem lesz tőle bajod.

Ha figyelni akarsz az egészségedre, mozogj sokat, egyél minél többször növényi alapon (értsd húst és tejet, tejterméket mértékkel).

Próbálj kevésbé szmogos helyre költözni, ne cigizz, ne igyál. Vizet viszont annál többet, legalább napi 3 litert. Egyél sok c vitamint stb.

Bár sajnos a rák nem válogat, de vannak rizikófaktorai. Pl a vastagbélrákot a fiataloknál helyes életmóddal el lehetne kerülni. De azért ezek sem garanciák, az egyik nagyapám vidéken élt, sosem dohányzott és mégis a tudorak lett a veszte. Más meg 40 évig cigizik és kutya baja.

2019. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
7# alufólia sisak fent van?
2019. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
elég paranoid módon hangzik a legutóbbi válasz. na mindegy is, nem hinném hogy csak a rákkeltő kajától lehet rákosnak lenni, de biztos vannak olyan kaják amik jobban rákkeltőek. a környezetemben (hál istennek nem családban) , eddig mindenki aki rákos lett megszenvedte a kezelést, kb. fél év. aztán jött egy időszak amikortól már elment az esze is és pelenkázták aztán egy hét azt jött a hír hogy meghalt annyi volt. a rákból sztem nincs menekvés ... :/
2019. dec. 17. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!