Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér vagy végbélrák?...

Aranyér vagy végbélrák? Félek. 20/f

Figyelt kérdés

Éreztem hogy kakilni kell úgyhogy elmentem wc-re de nehezen akart kijönni ezért eléggé erölködtem amíg ki nem csúszott, és ahoz képest hogy ilyen nehezen jött kicsi volt. Miután kitöröltem friss vér volt a wc papíron második törlésre már kb nem is latszódott.

Néha szúr, vagy viszket mintha égne de csak ritkán van többnyire nem erőlködök hogy kijöjjön akkor semmi probléma nincs. Párszor van olyan érzésem is hogy kakilnom kell de nem jön semmi. Pár napja nyákos volt a székletem de elkezdtem odafigyelni hogy igyak eleget minden nap és megszünt, már 3napja semmi különös nem volt csak most ez a vér.

Nagyon félek lehet hogy rákom van?



2019. dec. 23. 20:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És néha nagyon enyhén fáj az alhasam pár másodpercig aztán megszünik
2019. dec. 23. 20:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Sokkal valószínűbb az aranyér.
2019. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez elött talán egy hete volt ilyen amikor szintén erölködtem kicsit
2019. dec. 23. 20:28
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Aranyér. De ha rák úgyis meghalsz. Kár stresszelni.
2019. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most komolyan? Hogy lehet ilyet mondani?
2019. dec. 23. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Sok növényi rost lazán tartja a béltartalmat és egyben adszorbeálja a rákkeltő anyagokat is.
2019. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon erőlködök nekem is picit véres lesz a papír. És nyugi ha rákos lennél nem csak egy picit lett volna véres. Igyál sokat és egyél sok gyümölcsöt/zöldséget hogy ne kelljen erőlködni és akkor meglátod vér se lesz rajta. Az utolsó válaszoló meg nézzen magába mégis hogy lehet ilyet írni másnak aki fél?
2019. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek szólt*
2019. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a rendes választ, sokat segítettél :)
2019. dec. 23. 20:43
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér... Ilyen fiatalon nem alakul ki végbél daganat... És a daganatok nagy többségére ez igaz is! 45-50 éves kor felett ugrik meg a daganatos megbetegedések száma! Persze van egy pár olyan fajta is ami fiatal korban.. pl leukémiák, agydaganat,lymphoma,here és csontrák.. ezeket leszámítva 45-50 felett jelentkeznek..A bél daganatokról pedig elmondható hogy idős korban alakulnak ki! (90%-ban..) Az nem igaz ha rákos úgy is meghal.. elég elavult felfogás... Ma elmondható hogy sajnos évről évre nő a daganatok száma világ szerte, de sokkal kevesebben halnak meg benne..köszönhető a modern kezelésnek és a molekuláris biológiának...
2019. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!