Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mik a vegbelrak vagy vastagbel...

Mik a vegbelrak vagy vastagbelrak korai tünetei?

Figyelt kérdés

Akinek volt ilyen betegsége az letudná írni nekem hogy kezdetekben miket tapasztalt?

Pl hogy idegen test érzés. Az miként hogyan értik? Szúró vagy fájó érzés ott lent, vagy wc-zesnel éreztetek valamit?

Illetve a véres széklet az mindig jár a vegbelrakkal?


2019. szept. 14. 19:49
 1/3 anarchy666 ***** válasza:
100%
Általaban sokáig teljesen tünetmentes a vastagbélrák. Az első tünetek a széklethabitus változása ( az eddigi megszokotthoz székeles helyett hol hasmenés hol székrekedés van) illetve az okkult vérzés (ez nem látható, csak teszt segítségével lehet kimutatni a székletből). A vérzés miatt vashiányos vérszegénység és annak tünetei jönnek elő. Ezek a jellemző koraibb tünetek. Előfordulhat még nagyobb mértékű fogyás, látható vérzés, fájdalom, stb.
2019. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ohh értem. Én egy kis ideje érzek ott lent egy nagyon kis minimális szuro érzést de ezt csak ritkán bizonyos pozokban ilyen 1mp ig. Kivsit undin leirva olyasmi érzés mint mikor szotyi hej kerül a székletbe és elmesz wc re. Valami hasonló érzés. Ugye ez nem utalhat arra? Gondolom azt nem lehetne így érezni.
2019. szept. 14. 23:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy kinek van végbélrákja és kinek nincs, nem lehet a fórumot eldönteni. Orvoshoz kell menni, ha gyanús a dolog.
2019. szept. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!