Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Műtét után a vágások környezet...

Műtét után a vágások környezetében mindig újra kialakul egy fekete fejű szőrtüsző, amit csipesszel kell kihúznom, de mindig újranő, és soha nem növeszt szőrt. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Plasztikai műtétem volt (hasplasztika), már 10 évvel ezelőtt. A heg szépen begyógyult, nincs vele gondom.


Azonban a vágások mentén és környezetében sok szőrtüsző nem növeszt szőrt, hanem szimplán egy fekete pötty van a szőr helyén. Egy idő után egy a pötty egyre nagyobb lesz, és a komplett szőrtüsző kinyomható, mint egy mitesszer.

De ezek nem benőtt szőrszálak, hanem szimpla halott szőrtüszők, szőr nélkül.


Ezzel nem is volna gond, de folyamatosan újranőnek, és kb. 3-4 hónap után újra ki kell nyomkodnom a hasamon a fekete fejű szőrtüszőket, vagy ki kell őket szedni csipesszel.


Mi lehet ez? Miért nő újra kiszedés után? Miért nem szőr növekszik a folyamatosan feltámadó szőrhagymából?


Ezzel párhuzamosan megsűrűsödtek a műtét helye körül a benőtt szőrszálak is, de ezeket csipesszel könnyen ki tudom szabadítani. Kicsit olyan, mintha a műtét helye környékén erősen mutálódott volna a szőrzetem. :)


2019. dec. 25. 23:58
 1/2 szamo77db ***** válasza:
Szerintem a belső varratok bújnak ki. De ehhez meg túl régen volt a műtét. Beszéld meg az orvossal, aki a műtétet végezte!
2020. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem varrat lesz, mindig ugyanolyan formára nő vissza. Valahogy termeli a szervezetem a gyulladt szőrtüszőket, ugyanazon a területen.


A műtét már 10 éve volt.

2020. jan. 25. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!