Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora esély van arra hogy...

Mekkora esély van arra hogy majd nálam is kialakul mellrák?

Figyelt kérdés
Anyukámnak és anya felőli nagymamám testvérének volt. Anyukámnak 45 éves kora előtt, mamám testvérének nem tudom mikor.

2019. nov. 23. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

50% mint bárki másnál. Igen vagy nem.

Ettől többet max egy genetikai vizsgálat tud mondani, ami viszont nem olcsó mulatság.

2019. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég nagy az esély, úgy néz ki, női ágon öröklődik.
2019. nov. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnál már kellett csináltasson az orvos genetikai és hormonális tesztet, mert a kezelés menete ettől is függ. Nálam is csináltak, mert 2 lányom van, tudni akartam, hogy mire számíthatnak. Mindegyik tesztem negatív lett, így ők ugyanakkora eséllyel lehetnek mellrákosak, mint bárki más, mintha nem is a gyerekeim lennének. (Genetikailag)

Javaslom, hogy keressétek ki a leletekből vagy kérdezzem rá az anyukád, ha nem találjátok meg. Bár ez lehet véletlen is, hogy ők ketten betegek lettek, én mindenképpen javaslom, hogy évente menj kivizsgálásra

2019. nov. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!