Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikortól számít egy nyirokcsom...

Mikortól számít egy nyirokcsomó duzzadtnak?

Figyelt kérdés

Észrevettem egyet az állam alatt jobb oldalt, meg egyet a nyakam jobb oldalán. Körülbelül akkor mindkettő mint egy babszem. Már két hónapja ott vannak, orvosnak mutattam de azt mondta nem kell aggódnom miatta. Engem mégis aggaszt. Lehet a lymphoma rák jele? Vagy ahhoz nagyobbnak kéne lenniük? Egyébként nem nőnek, de semmi oka nincs annak hogy ott legyenek. Előre is köszönöm a válaszokat, egyre aggodalmasabb vagyok

20/f



2019. dec. 26. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomó duzzanat(allkapcsi ) gl. Submandibularis.. immunológiai folyamatok következménye miatt duzzad meg.. Mandula/fog/fül /egyéb gyulladas következtében.. Lymphomáknál is megduzzad de akkor nem csak a nyaki/állkapcsi nyirok gyullad be.. Leginkább mandula/krónikus mandula/fog gyulladasnal van ilyen!
2019. dec. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem kronikus mandulagyulladas miatt kb 1.5 centis folyamatosan az egyik oldalon. Lehet hogy nem is tudsz rola de rosszak a mandulaid. Egyebkent az allkapocs alatt levo nxirokcsomo az egyik legnagyobb, annal, meg a honaljban levonel 2.5 cm-ig(ami mar igen nagy, kivulrol is latszana) normalis a meret. Ezek sokkal nagyobbak mint a tobbi. Azok kb 1-1.5 cm-ig normalisak.

Nekem volt ultrahang is meg tűbiopszia (de csak mert en eroltettem) es semmi baja. Pedig nekem is van tobb meg lejjebb is.

2019. dec. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre nincs igazi szabály. Vannak akiknek normál állapotban is tapinthatóak bizonyos nyirokcsomói,vannak akiknek nem. De ha neked eddig nem volt tapintható,akkor valószínűleg a környéki területen van gyulladásod. Mindenesetre,ha 3-4 hónapon belül nem múlnak el,akkor érdemes góckutatást és vérképet csinálni.
2019. dec. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi bajod! Azoknak ott a helyük mindenkinek van
2019. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!