Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek baj lehet a...

Szerintetek baj lehet a mandulámmal?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban fáj a torkom. Idén már, még év elején, volt egyszer egy tuszos mandulagyulladásom, tiszta genny és vér volt a torkom meg ott minden. Aztán kb 1 hónapja megint ez volt, ugyanúgy gennyes és véres. Akkor kaptam rá Aktil Duót és helyrejött egy hét alatt. Tegnap este megint elkezdett fájni a mandulám, fehér pöttyök lettek rajta, ma délutánra a pöttyök körül már egy kicsi vér is volt, egy nagyon pici. Merészkedtem bevenni egy Cefzilt, mivel az egy ugyanilyen alkalomról maradt meg, és ahogy olvastam, mandulagyulladáskor alkalmazható. Szerintetek lesz belőle nagyobb bajom, hogy magam kezdtem el szedni?

Illetve javasoljátok a mandula műtétet? 20 éves lány vagyok. Azt mondják, nagyobb korban már rizikósabb ez az egész. De én meg nem szeretnék havonta ezzel küszködni, szinte már havonta.



2019. dec. 26. 21:03
1 2
 11/11 szamo77db ***** válasza:
71%

#9 Eszem ágában sincs rábeszélni a kérdezőt egy mandulaműtétre. A saját "élményeimet" írtam le. Nekem már folyt a mandulákból a genny, hullott a hajam, fájtak az ízületeim. Az AST-m 1000 feletti volt, pedig az csak úgy 150 körül jó. Rettenetesen féltem. De mindenki nagyon rendes volt hozzám a kórházban, viszonylag könnyen a végére értem. Utánvérzés nem volt, mert ahol nagyon vérzett, ott már műtét közben elégették a vérzés forrását. Persze ez sem fájt, mert alaposan érzéstelenítették a műtéti területet. Nem sajnálták tőlem a Lidocain injekciót. Műtét után hűvös borogatást kaptam a nyakamra, első nap nem volt szabad beszélnem és enni sem kaptam. Egy hétig tartottak benn, vigyáztak rám. Hát így!

Nem akarok én senkit semmire rábeszélni. Ez volt az én történetem!

2019. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!