Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől mehet a hasam már több...

Mitől mehet a hasam már több mint egy hete?

Figyelt kérdés
Nem minden nap megy, csak minden második, de olyankor fáj a hasam és kavarog is. Már majdnem 2 hete ez van,orvosnál is voltam de nem tud mit mondani. Szerintetek hova mehetnék vele?
2020. jan. 3. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Diétázol?
2020. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy nem eszel bizonyos ételeket, pl 2 napig ne igyál tejet, vagy ne egyél pékárut a glutén miatt, vagy pl a paradicsomra is lehet allergiás vk. Tehát olyan étel legyen amit gyakran eszel. Kezd el tesztelni, mert ételintolerancia is okozhatja. Ez csak egy ötlet persze, lehet hogy más.
2020. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha nem diétázol,akkor a hasmenésed ami 2-3 nap alatt rendeződne,nem fog,mert állandóan irritálod a beleidet. Ahogy már írták ne fogyassz tejet,tejterméket ne 2 hanem 5 napig), gyümölcsöket ( 2 napi semmit,utána mehet alma ,banán). A fűszeres ételeket hagyd ki, ne egyél babot,borsót,lencsét, zsíros ételeket. A 6. nap után elkezdheted visszavezetni az ételeket fokozatosan. Gondolom,hogy az orvosod tanácsolta,hogy szedjél probiotikumot. Ha ezek nem hoznak javulást,akkor kéne egy széklettenyésztés vizsgálat. És nem ártana megfigyelned akkor,hogy milyen ételek után van a hasmenésed. Lehet,hogy valamilyen ételallergia van a háttérben (pl. laktóz,glutén).
2020. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Írt az orvos diétát, azt betartottam. Laktóz intolerancia tesztet pedig márciusra kaptam, és vettem laktóz tablettát, úgyhogy most próbálom ezt kizárni.
2020. jan. 4. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!