Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi számít megnagyobbodott...

Mi számít megnagyobbodott nyirokcsomónak?

Figyelt kérdés

A nyakamon van pár nyirokcsomó, amit akkor érzek, ha erősebben végighúzom a kezem ezen a vonalon. Szabad szemmel nem láthatóak. Nem fájdalmasak, kb borsónyi de talán picit nagyobb a méretük. Az ágyékomnál, szintén jobb oldalon van egy nagyobb, de ezt is csak alapos tapogatás után fedeztem fel. Ez kicsit nagyobb, kb bab méretű. Alap helyzetben nem látható és érezhető ez sem. Máshol nem tapasztaltam. A nyaki tavaly novemberben egy himlő során nagyobbodott meg, akkor kissé nagyobb volt, de akkor sem látható. Nem fájtak és most sem fáj egyik sem. A legtöbb mozgatható, ugrál. Viszont van egy, ami olyan, mintha merevebb lenne, nem nagyon mozog sehova, de talán ez a legkisebb.


Amikor voltam orvosnál, akkor ázz mondta, hogy a vírus után, amikor meggyógyulok majd elmúlik és normális lesz a méretük. Azóta voltam már beteg, de csak kis megfázás.


Most azon aggódom, hogy miért vannak ezek még mindig ott, és hogy eleve ez már probléma lehet-e? Aggaszt az is, hogy mindegyik jobb oldali. Van okom az aggodalomra?


2020. jan. 6. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtommal az számít annak ha 2 centiméternél nagyobbak. De sok ilyet hallani hogy ez az orvos azt mondta, hogy 3cm alatt nem kell vele foglalkozni a másik 4cmt mondott, de szerintem egy háziorvost megér a dolog!
2020. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!