Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Derékfajas talan becsípődés....

Derékfajas talan becsípődés. Sos! Akinél előfordult ilyesmi iírna?

Figyelt kérdés

Iszonyúan megfajdult a derekam reggel szennyest pakoltam és àgyat raktam be... előre hajolni egyaltalan nem megy faj és mintha beakadt volna,hàtra hajolni is nehézkes fajdalmas. Ülni úgy jó ha tàmasztom magam fekve jó csak igazan. Menni tudok de kissè fàj attól is a derekam. Keresztcsontomnál fáj és attól bal oldali terület. Ez becsípődés lehet?

Az a furcsa a dologba hogy 1 hónappal ezelött ugyan ez volt csak a jobb oldal volt érintett hajolni tudtam akkor egyenesen volt nehez menni elmentem orvoshoz nem mondta mi ez nem volt rossz mozdulatom semmi, kaptam gyógyszert amit vègül nem vettem be, pihenésre voltarennel masszirozasra fokozatosan jobb lett már más napra picit jobb volt. Kb 5 nap alatt múlt el. De azóta is éreztem hogy üléskor fájdogál hajolgataskor színt úgy! De mas problèmam nem volt vele. Erre ma megint feküdni kènyszerülök. Volt valakinek hasonló? Mi lehet?

Kérjek röntgenre beutalot?


2020. jan. 11. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez akár ideg becsipődés is lehet.Vannak recept nélküli hatékony kenőcsök erre.(Diclac,Sport krém )

Ezzel pont nem feküdni kell,hanem mozogni .

Majd elküld a házi orvos a reumatológiára ,aztán ha ott a doki ugy gondolja,majd ő küld tovább vizsgálatra.

Nem a beteg rendel,hanem az orvos .

2020. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jobb esetben idegbecsípődés, rosszabb esetben porckorongsérv.

képalkotó vizsgálat kell (röntgen vagy még jobb a ct, mr)

és persze ortopédia kivizsgálás izomerősítő torna, gyógyszeres kezelés.

2020. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Népnyelven idegbecsípődés. gerinc porckorong ill. kilépő idegek (többnyire ülőideg) érintettsége, többnyire vírusfertőzés okozta enyhe ideggyulladás. Való igaz, hogy a lassú séta, mozgás segít, mert ide-oda mozog a gerinc. Nagyon hatásos a diklofenák tartalmú gyógyszer: Diklofenák, Cataflam és hasonlók, már 1 szem 50 mg-os tabletta akár 1 napra megszünteti a fájdalmat, ami egyébként 1 hét alatt eltűnik. Ha valóban vírusfertőzés, akkor számítani kell arra, hogy időnként előjön.
2020. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérj röntgenre beutalót a reumatológián! Gerincsérvtől lehet. Próbáld meg valahová felkapaszkodva kinyújtani a gerincedet. Nagyon fájdalmas, de szokott segíteni nekem. 3 nap szigorú fekvés. Minél jobban erőlteted a mozgást, annál jobban begyulladhat.
2020. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam haziorvosnal. Nem küldött sehova azt mondta nem serv becsípődés. Kaptam gyogyszert, melaxican. Mar 2-t bevettem belőle de ülni még mindig elèggé fáj, meg amugy is fáj még. Talan annyi javult,hogy nem olyan kötött a mozgasom jobban megyek de fáj kicsit úgy is, legjobban ülésnél fáj és ha le kéne hajolni valamiért! Nem tudom mikor fog elmúlni de mar jó lenne... pénteken kell vissza mennem. Meddig szokott ez tartani amíg ismét fajdalom mentes lesz a derekam? 1 hét?
2020. jan. 14. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!