Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ptx (légmell) után meddig nem...

Ptx (légmell) után meddig nem járhatok edzőterembe?

Figyelt kérdés

16 évesen diagnosztikaltak ptx-el, valószínú, hogy attól, hogy a haveromnál 3x felhúztam magam egy vasrúdon, viszont előtte jartam terembe és nem törtent semmi. Ezután csővel eltávolították a levegőt.


Az lenne a kérdésem, hogy meddig nem emelhetek nagyobb súlyt és mi számít nagyobb súlynak, és mekkora az eselye annak, hogy kiújul akár most akár kesőbb évek múlva és mire figyeljek főként oda tornázásnal vagy akár a mindennapi életben.


Magas vékony termetű vagyok, dohanyoztam viszont ezek után nem nagyon szeretnék.



#tüdő #PTX #légmell #pneumotorax
2020. jan. 12. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg erről egy szakorvost( tüdőgyógyász).
2020. jan. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magas ,vékony testalkat hajlamos akár spontán PTX-re is. Próbálj meg néhány kilót felszedni, neked nagyon fontos lenne! Az edzésről szakorvost kérdezz meg.
2020. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hét után lehet elkezdeni fokozatosan újra mozogni. Fél évig tuti nem mennék edzőterembe a súlyok emelgetéset pedig örökre elfelejteném.Nekem is volt.
2020. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!