Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már valakinek többször...

BMWPsychoE30 kérdése:

Volt már valakinek többször PTX-e/légmelle? Valaki, aki szintén ennyire "szerencsés"? Megoldás fele közelít valaki?

Figyelt kérdés

Nálam idén (2019) márciusban jelentkezett az 1.

Azonnal csöveztek Mátraházán. Hetekkel később a 2. amit kifeküdtem a Korányiban. 2honappal később a 3., amit megműtöttek Vats-al a Korányiban. Aztán 2honappal később a 4., ezt is csak csövezték a Korányiban. Most 26.án pedig az 5., amivel itthon fekszem.

Mindez jobb oldalon, spontán.

Alfa1 enzim problémám nincs.

Jelenleg endometriozis fele probálok keresgélni, nem e azon az uton találom meg a megoldást.

160cm, 45kg 32éves nő vagyok.

Minden nap rettegés nemlehet igy élni.😞



2019. dec. 31. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3x volt, ebből kettő egymás után szinte, egy meg kb. fél év múlva.

Hogy neked mi okozhatja, nem tudjuk így, az orvosod jobban tud neked ebben segíteni. Gyenge a kötőszövet, emphysémás tüdőd van, esetleg a bordák közel vannak a mellhártyádhoz, elég vékony vagy. Dohányzol? Általában harmadikra műtik.

Nálam úgy volt, hogy elvileg műteni akartak a harmadiknál, de sikerült kifeküdni. Ha otthon fekhetsz vele, akkor nincs nagyobb gond, különben ez kórházi megfigyelést igényel. Ha mindig egyre kisebb mértékű és kevesebb kezelést igényel, akkor remélhetőleg nem lesz több.

2020. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem 2017-ben volt egy edzés közbeni enyhe ptx-em, ami pár napos kórházi pihenést vonzott maga után.

Utána 2019 szeptemberébeb volt egy spontán, amit itthon kipihentem.

Most januárban volt a legsúlyosabb, amit csöveztek.

Nekem korabbi CT alapján megállapították, hogy mind a két tüdőm felső csücskénél gyenge szövetek találhatóak, aminek következtében ez a probléma újból előjöhet a jövőben. A Honvéd kórházban Dr. Kostic Szilárd és Dr Görög János mellkassebészek biztosítottak, hogyha megint előfordul a Légmell akkor egy úgynevezett endoszkópos eljárással lecsíptetik mind a két tüdőm felső csücskét, ezzel meggátolva a további gondokat.

Én nem fogok várni a következő alkalomig. Jövőhéten megyek varratszedésre és ott kérni fogom ezt a beavatkozást, mert így tényleg nem lehet élni, félelmek között.

Nem tudom, neked mi okozza a légmelleket, de remélem hamar kiderül és többet nem fordul elő.

2020. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ct-t csináltak? Abból több dolog kiderülhet mi az ok. A kötőszöveti gyengeség szerintem nem 32 évesen okozott volna ptxet hanem sokkal korábban kijön. Nekem is volt, engem is ott műtöttek és nekem is kijött újra. Csak mint kiderült nekem elszúrták az első műtétemet a 2. már torachotómia volt azóta nem jött elő és a kontroll ctk is rendben voltak

Együtt érzek veled azóta is megmaradt a félelem. Nem tudom ki műtött a korányiban, nagyon nem mindegy. Nekem is az endometriózissal jöttek aztán hiába kerestek nem találtak semmit. Ha szeretnél beszélni írj privátban, hátha tudok segíteni. Sajnos már elég jártas vagyok a témában.

2020. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!