Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A parom alkoholista?

A parom alkoholista?

Figyelt kérdés

A ferjem 38 eves. Egy heten haromszor-negyszer fogyaszt alkohol. Van hogy csak ket sort, de van hogy sor es rovid egyutt. Ha buli van jobban belemerul, de semmi durva. Csak picit “szall”. Nem hany, nem viselkedik rettenet gaz modon, nem beszel csunyan, nem aggressziv. Lefekszik es kialussza magat. Dolgozik, es ez meg sosem okozott gondot, nem masnapos stb.

Egy evben kb egyszer “ont fel ugy a garatra”, hogy azt mondom total reszeg. De akkor is kb csak mosolyog es lefekszik aludni. Masnap ugyanugy tud barmit csinalni.

Ugy erzem a rendszeresseg miatt ez mar alkoholizmusnak szamit, de meg a hataron van, h visszafordithato legyen. Szoktam neki mondani, h szerintem ez igy nem lesz jo, de nem erti, h mirol beszelek, mert szerinte semmi rosszat nem tesz, ami igaz is. Minden ugyanugy ellat itthon, foz (imad fozni), annyi h este mar nem ul akkor autoba, dolgozik stb. Van egy kislanyunk es terhes vagyok a masodikkal. Ugy erzem, nem halad jo iranyba, de meg az elejen van, es nem veszi komolyan, a szerintem egyertemu jeleket. Regen nem volt reszeres az ivasa. Edesapaja alkoholisa volt, meg is halt 42 evesen. En nagyon feltem ot emiatt.


2020. jan. 12. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Alkoholizmusról akkor beszélünk,ha valaki alkohol nélkül nem tudja a napi életét,munkáját ellátni,mert ha nem iszik elvonási tünetei lesznek. Ez,ha a párod nem iszik minden nap,akkor rá még nem igaz. Ilyenkor még nem alkoholista az ember hanem iszákos.Viszont valóban vezethet ez alkoholizmushoz.
2020. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Maximum egy napot hagy ki. O azt mondja, h tobbet is kitudna. De valamiert sosem hagy ki egy napnal tobbet. Ezert nem tudjuk, h kibirna e tobbet.
2020. jan. 12. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ki kell próbálni. De az 1 napnál több az ne 2 legyen, hanem mondjuk 25. Ha ennyit kibír akkor nem alkoholista. Ha a 2. napon már tiszta ideg, akkor az.
2020. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

De igen, alkoholista.


Ha a kérdésben fű szerepelne, vagy mondjuk sokkal kisebb rendszerességgel használt MDMA, akkor mindenki vergődne, hogy drogos, elvonó kell, és a saját anyját is eladná lassan a drogért.

Hát, az alkohol az egyik legdurvább drog, a 2 említettnél jóval durvább, szóval nincs hablaty, hogy honnan számít aloholizmusnak, és hány napot tudna kihagyni. Az és kész.

2020. jan. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Hablaty nincsen,de az alkoholizmus kimondásának vannak kritériumai. Még pedig az,hogy ha nem fogyaszt valaki alkoholt,akkor képes-e a teendőit megvonási tünetek nélkül ellátni.
2020. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, h tenyleg nem csinal rosszat, de en latom a tendenciat, 10 eve alig ivott, 5 eve heti rendszereseggel mar. Most heti 3-4. 5 ev mulva minden nap inni fog, es amikor a masodik kislanyunk 10 lesz, mar nem lesz kontroll.😞😞😞
2020. jan. 13. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Az. Egy alkoholista. Én kirúgnám! Az én pasim is az volt előttem, most már egy kortyot se iszik/nem ihat. Otthagynám. Ennyi. Nekem nem kell egy szakadt alkesz.
2020. febr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!