Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan létezik, hogy valakinek...

Olyan létezik, hogy valakinek a teste 17 év alatt öregszik 80 évet?

Figyelt kérdés

NAgyon furcsa ez az egész, remélem nincs baj.. 17 éves vagyok, de eddigi életemet úgy éltem meg, mintha ez a 17 év alatt 80 évet öregedtem volna. 8 évesen kockahasam volt, az osztály legjobb sportolója voltam, aztán 12 évesen elkezdtem hízni, akármit ettem, sportoltam ugyanúgy, csak híztam.. 14 évesen szinte "sörhasam" lett, nagyon féradt voltam egész nap, kimerült voltam mindentől. 17 évesen meg fáj minden lépés, ropognak a csontjaim, fáradok nagyon erősen.


Erősen félek, hogy mi jön ezután.. Meghalok??? És ugyanazokat tapasztalom most, mint a nagyszüleim. Nehezen kelek ki az ágyból, fáj a derekem, a csontjaim is fájnak. A szemem is annyira romlott, hogy 8 dioptriás szemüvegem lett... (de ez mellékes, ilyen sok embernek van).. Hiába próbálok sportolni, nem megy. """megöregedtem""""... Olyan fura érzés ez... Remélem ez normális és másnak is van ilyen... De akkor sincs rendben valami.. mondom!!! Mintha 17 év alatt telt volna el 80 év!!!!! arányosan elosztva. 10 éves koromig erős tinédzser, fiatal felnőtt, aztán középkorú megterhelt felnőtt,és most meg öregember. Csak a testem viselkedik így, az agyam nem!!!!!


2020. jan. 18. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Elsőre annyit hogy persze.. bruhaha.. vagy a Werner-szindróma Tüneteit mutatod.
2020. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem öregedtél 80 évet, ez így butaság, és meghalni se fogsz, de fiatalon is kehet sajnos beteges, rossz állapotú az ember. Érdemes lenne orvoshoz menni. Nem tudom, milyen és mennyi sportot űztél, de azt is lehet túlzásba vinni. Ez, amit írsz, az élsportoló gyerekeknél szokott történni.

A sport jó és egészséges, de normális mértékig és szerek nélkül.

2020. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van, de az egy nagyon-nagyon ritka betegség és neked nem az a bajod.
2020. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem vitten túlzásba a sportolást és nem is használok/tam semmilyen szereket. NAgyon fiatal koromban óvodában elkezdtük és egyszerűen annyira jól ment, hogy 1. osztályban majdnem mindnkeinek kockahasa volt. Nem vagyok élsportoló, fociztam és duatlonoztam.
2020. jan. 18. 09:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Progériáról tudok, de az nagyon más...
2020. jan. 18. 09:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgáltathatod magad, hogy nincs -e valami probléma.
2020. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapos vérképre biztos szükséged van! Hormonbaj, vashiány, súlyos vitaminhiány okozhat hasonlókat.
2020. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Első körben pajzsmirigy alulműködésre tippelnék, az meg jól kezelhető. Menj dokihoz.
2020. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja jó, akkor elmegyek, csak átfutott egyszer a fejemen ez a gondolat, hogy egy emberi élet forgott le bennem ennyi idő alatt... Ugyanúgy viselkedett a testem, mint egy élet alatt.. Most épp ropognak a csontjaim, az ujjaimban fájnak az ízületek. Reggel a derekem angyon fáj, amikor fel kell kelni az ágyból... Mint egy idős emberé..
2020. jan. 18. 10:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ízületi gyulladás akár fiatal korban is kialakulhat. Első körben háziorvoshoz menj, ő majd továbbküld ortopédiára, belgyógyászatra, endokrinológushoz, vagy ahogy ő jónak látja.
2020. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!