Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A diclofenac tartalmú fàjdalom...

A diclofenac tartalmú fàjdalom csillapítók valóban okozhatnak szívelégtelenséget?

Figyelt kérdés
Ismerősöm azt mondja, hogy igen, én inkàbb azt mondom, hogy nem. Ismerősöm olvasott egy cikket, ahol Fehér Miklós focista, meg Zavadszky Gàbor szintèn focista halálát összefüggésbe hoztàk a diclofenac tartartalmú non steroid gyulladàs csökkentő és fájdalom csillapító szerekkel. Èn ha valamim fáj vagy cataflamit veszek be esetleg voltarent vagy flectort. Erre azt mondja, hogy nem szabad mert szívmegállást is okozhat. De én ebben nem nagyon hiszek.

#szívmegállás #szívelégtelenség #Diclofenac tartalmú non-steroid fàjdalom csillapítók #gyulladàs csökkentők #szív károsodás
2020. jan. 19. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2020. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csak olyanról tudok, hogy ha valaki túlzásba viszi a diklofenacot annak gyomorfekelyt okoz.

A sportolók hirtelen halála lehet a túlhajtás miatt akár.

2020. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy a korából is adódhat az olyen tévképzet? 67 éves. Úgy van vele, hogy jaj gyógyszer, méreg, higgyem el, hogy káros. Mondom jól van, ráhagytam. Hàt ha marék számra szednèm be azt elhiszem, hogy az mèreg úgy, de alkalmankènt 1-1 szemet teljesen más. Attól szerintem nem lehet baj. Amúgy aktív koràban nem volt buta ember, sőt...
2020. jan. 19. 21:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Kutatások az ibuprofen tartalmú gyógyszerekről (Algpoflex, Advil, stb.) mutatták ki,hogy idősebb korban növelik a szívinfarktus kockázatát.
2020. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előbb okoz veseelégtelenséget, meg gyomorfekélyt, mint szívelégtelenséget. De ilyen alapon SEMMILYEN fájdalomcsillapítót nem tudsz szedni, mert gyakorlatilag mind non-steroid, a paracetamol meg szétcseszi a májad.


Nagyon sokan szednek napi szinten fájdalomcsillapítókat, viszonylag kevés mellékhatással. Van egy-két eset amikor előjön valami káros mellékhatás. A bunkó focisták halálozásából meg nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Inkább halnak meg ezek a kokaintól, mint a cataflamtól.

2020. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az erős fàjdalom csillapítóktól èn is félek, bár műtéteknél egy ideig muszàj szedni, mert nagyon fàj másképp. Én is a gyomorfekélytől félek ezeknèl a szereknèl. Mert pl. Egy szívinfarktus, szívmegállás az "tiszta munka" belehalsz azt kész. De egy gyomorfekèlybe nem halsz bele, ellenben piszkosul fàj, szenvedsz mint egy ló vele.
2020. jan. 19. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Háziorvos tud mellé felírni gyomorvédőt. A kettőt együtt szeded probléma megoldva.
2020. jan. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A diclofenac növeli a szív és érredszeri betegségek kockázatát, ezt több kutatás is megerősítette, itt van egy: [link]


A gyomorvédő, ahogy a neve is mutatja, a gyomrot védi, de a szívet nem.

2020. jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, mi lenne, ha normális abstractot linkelnél mondjuk Pubmedről... De ezt a vizes lepedőt ha nagyon vizsgánánk szerintem minden NSAID-ra rá lehetne húzni.
2020. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként nem vagyok meggyőzve.


[link]

2020. jan. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!