Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi baj lehet a szemeimmel? Ha...

Mi baj lehet a szemeimmel? Ha nezek egy tárgyat akkor el kezd remegni a kép és ha az egyik szemem be csukom akkor meg áll a remegés.

Figyelt kérdés
Mindegy melyik szemem csukom be a másikkal rendesen látok. De ha mind a kettő nyitva van akkor el kezd remegni a kép. Mindegy hogy személyt vagy tárgyat vagy tv-t nézek. Volt valakinek hasonló tünete? Mi lehet ez? Holnap van időpontom a szemészetre de nagyon félek hogy valami agyi eredetű és nem szem probléma.

2020. jan. 20. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt lehet, hogy csak a fáradtságtól van.

Másrészt lehet szemtekerezgés. Kialakulásának hátterében legtöbbször valamilyen veleszületett vagy szerzett idegrendszeri probléma áll. Kiválthatja még a belső fülben lévő egyensúlyozószerv rendellenes működése.Amennyiben spontán módon alakul ki, úgy mindenképpen kóros jelenségről van szó - alapos neurológiai kivizsgálásra van szükség. Ha a szemtekerezgés veleszületett, úgy gyógyíthatatlan, végleges állapotról van szó.

Mióta észleled ezt egyáltalán?

2020. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Két napja érzékelem ezeket a tüneteket. Viszont másik tünetek miatt csináltak novemberben egy koponya MRI t és ott minden rendben volt. Ja és egy 31 éves nő vagyok. Vele született betegség lenne akkor nem kellett volna eddig is már érzékeljek ilyesmit?
2020. jan. 20. 23:15
 3/3 Tamás1616 válasza:
Nekem eki után jelentkezett hasonló.Amikor fókuszalok valamire elkezd remegni és nem látom jól.Lehet szemüveg kéne,de mielőtt használtam nem volt hasonló.Aztán lehet hipohander vagyok vagy mi.Kitartást neked,nem hiszem hogy nagy baj lenne.
2020. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!