Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mennyi az esélye,...

Szunyo37 kérdése:

Szerintetek mennyi az esélye, hogy a koronavírus megfogja tizedelni, az emberiséget?

Figyelt kérdés
Mikorra várható, hogy nálunk is felüti a fejét ez a vírus?

2020. jan. 22. 06:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Annak semmi, hogy megtizedeli az emberiséget. Még egy influenzajárvány sem volt képes megtizedelni, pedig 1919-ben a háborúban legyengült emberek kapták el és 50-100 millió halott volt. De az influenza sokkal jobban és gyorsabban terjed, mint ezek a koronavírusok. 2013-ban 8000 körüli beteg volt és talán 10-20% körül volta halálozás (SARS). Most is valami hasonló várható, eddig már több, mint 500 beteg van, és 17 halt meg.

Ide meg bármikor ideérhet, de olyan könnyen szerencsére nem terjed, az átlagember nem valószínű, hogy elkapja.

2020. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%
Nagyobb a pánikhangulat, főleg Kínában, mint amennyire veszélyes lenne ez a vírus. A média fújja fel az egészet, meg az emberek a közösségi oldalakon. Az meg hogy karanténba zártak egy komplett 11 milliós metropoliszt, az nonszensz, hülyeség a kínai hatóságok részéről. Csak tesztelik a lakosság reakcióit szerintem.
2020. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ne kívánd mások szenvedését, vagy halálát utolsó.Minden emberi lélek érték, még ha te nem is kedveled őt.
2020. jan. 24. 05:48
 4/24 A kérdező kommentje:
Lehet,, hogy fel van fújva a dolog, de ha majd itt lesz, és mindenkin szájmaszk lesz azt meglátjuk. Ha nem egymást írtja az emberiség, akkor majd a természet fogja. Isten dühös ránk, mert kapzsik, és telhetetlenek lettünk mi emberek.
2020. jan. 24. 05:51
 5/24 anonim válasza:
42%
És szerintetek a kínából rendelt csomagokkal nem tud bejutni az országba? Remélem nem
2020. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
40%
6-os én is ezen gondolkodtam...pont ma jött meg egy csomagom Hongkongból, és még kéne rendelnem pár dolgot, de így nem nagyon merek. Amúgy szerintem annyira nem lesz veszélyes, hogy tizedelje.
2020. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
40%
7es remélem, hogy csomaggal nem lehet behozni. Én is várok csomagot február közepére onnan. Azt olvastam 14 nap a lappangási idő... megtennéd hogy 14 nap után írsz, hogy jól vagy e? :D
2020. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
92%

6os, 7es és 8as:

Ez a vírus emberről-emberre terjed csak, tehát semmi bajotok nem lesz.

Persze kivéve ha egy embert rendeltetek kínából...


Nagyon nehezen terjed, és a halálozási arány is alacsony (3,4%) és eddig az esetek 95% wuhan városában volt, és erős szabályozások kerültek a terjedés ellen

2020. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
45%
Ti nem vagytok semmik, de ezek szerint nem csak én gondolkodtam ezen napközben😀 Én is csomagot várok Kínából, de már most parázok, hogy úristen csak ne hogy egy vírust is kapjak mellé. Viccet félretéve. Ott van a sok kínai, Ázsia áruház. Biztos vannak friss szállítások. Mi van ha ruhástól jön majd a vírus? Azért ez így érdekes lesz.
2020. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Fújjátok le a kínai csomagjaitokat fertőtlenítővel ha annyira paráztok, a futár meg mikor jön, gumikesztyűvel vegyétek át. Látom sikerült a médiának a pánikkeltés.
2020. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!