Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fehér nyák a székletemen?...

Fehér nyák a székletemen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval tavaly nyáron volt egy bélfertőzésem.. (pontos dolog nemderült ki egyébként. Volt vérvétel, UH, illetve haziorvos, belgyógyász is megvizsgált. A lényeg, hogy ott voltak tüneteim.. Rettentő irritáló diszkomfort hasi fájdalom 0-24-be, illetve ragacsos, sötétbarna széklet, sárga nyákkal!

Azóta (Október közepe óta elmúltak a panaszok, ámbár a nyákos széklet megmaradt, de sokszor mostmár fehér, rondán mondva takony szerű nyák van rajta.. Igen, minden wc-zésnél..

Lehetséges, hogy kialakult nálam, egy enyhe IBS? Csakmert semmi, azaz semmi tünetem nincs, ami aggodalomra adna okot alapvetően. Hatalmas étvágyam van, nem fogytam, nincsenek hasi fájdalmaim, lázam, semmi..

Olvastam, hogy fertőzés / víruy után, nagy az esély IBS kialakulására, mivel a belekben a baktériumok normális mértéke felborul, stb stb.. Inni iszok, napi 2L nincs meg, de régen sem volt, és nyilvánvaló, hogy nem a vízivás hiánya okozza! A vizsgálatok egyébként teljesen jóklettek anno, UH-n is csak annyit jegyeztek meg, hogy a beleimben sok a levegő, ami igaz is volt, mert rengeteg kurtyogott is a hasam. De hasmenésem pl nemvolt akkorsem.. 100% egyébként, hogy azt akkor vírus okozta. Normafloret szedtem rá, gyógyteákat ittam meg nemtudom már, de kaptam még valami gyógyszert is.. És szép fokozatosan el is múlott, a gyomorfájás teljesen, a puffadás is, a székletem színe is normális lett, de a nyálkásság megmaradt, annyi, hogy a sárga nyák helyett, sokszor fehér volt/van rajta. Tipp esetleg? Én arra tippelek, hogy egy enyhe IBS alakult ki nálam az a bizonyos fertőzés/vírus miatt, amin "átmemten" tavaly nyár végétől októberig. Köszi a válaszokat!



2020. jan. 23. 02:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez engem is nagyon érdekelne, hasonló cipőben járok. Szinte totál ugyanez. Tavaly nyáron volt valami bajom, diétával jobb lett, de néha újra nem volt jó a székletem utána - ilyen laza, világosbarna volt - majd hosszas probiotikumozás, meg tej elhagyása után nekem hónapokig jobb lett. Erre most megint ilyenem volt, napi 1 hasmenéses széklet, nyák, megint arra gondolok hogy bekaptam valamit/elrontottam a hasam és nehezen jövök ki belőle..

Nekem csak intolerancia -glutén, laktóz - tesztem volt, meg teljes vérkép, de minden oké volt.. Már el vagyok keseredve és mindenki szerint csak hipochonder vagyok..

2021. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jaa és az a komoly - előző vagyok - hogy nekem is októbertől lett javulás. Onnantól egész idáig sokkal jobb volt.
2021. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!