Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes orvoshoz fordulni?

Érdemes orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Van egy csomó/dudor a nyakamon nyár közepe óta. Hol kisebb, hol nagyobb. El nem múlik teljesen, viszont a mérete a szemmel látható és a keresgetve is alig kitapintható között váltakozik. Kemény és kötött, nem mozdítható.

Érdemes lenne orvoshoz menni vele, hogy vizsgáltassuk ki?

Ma terveztem vele menni, egész héten érezhető volt rendesen, de a sors keze, hogy ma szintén alig tapintható (én megtalálom, tudom hol és mit keresek). Nem szeretném feleslegesen rabolni a többi betegtől az orvos idejét, de elbagatelizálni sem szeretném.

Ha jól tudom, a nyirokcsomónak puhának és mozdíthatónak kellene lennie.

Természetesen én is a legrosszabbtól tartok, de igyekszem a józan ész keretein belül maradni.



2020. jan. 24. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kitapintható, akkor nem csak te találod meg. Nyugodtan menj el orvoshoz, és neki is említsd meg a változó méretet.
2020. jan. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elmentem végül, tovább lettem küldve fül-orr-gégészetre. Most már tényleg félek.
2020. jan. 24. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont hogy nincs mitől félned. Ez nem a háziorvosod szakterülete, ezért küldött tovább.
2020. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bízom benne, köszönöm :)

Szerencsére szerdára már kaptam is időpontot a fül-orr-gégészetre!

2020. jan. 26. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt hasonló, nekem arról kiderült hogy ciszta.

Most éppen én is aggódok, másik, több hónapja aktív, duzzadt, de mozdítható nyirokcsomó miatt.

Na de, a kemény kis gumóka miatt én egy magán nyaki ultrahangra mentem (~14k volt kb), és az ottani doki mondta hogy ciszta.

Azóta te voltál esetleg orvosnál?

2020. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!