Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Derékfájásra mi a legjobb?

Derékfájásra mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a derekam,már szinte menni is alig tudok.

36 éves 3 gyermekes anya vagyok.

Kemény fizikai nunkát végzek/ipari konyha/ ahol pár hónapja jelentkeztek az alábbi tünetek:

-Derékfájás

-Kisugárzik a lábam a es a csipőmbe

-a jobb lábam sokszor lezsibbad

A gerincem nagyon ferde ezt megállapitotta az orvos

Voltam reumatologián ahol felírtak egy raklap gyógyszert illetve elküldött rögtenre.

A rögten kimutatta hogy porcos felrakódások vannak/ez nem tudom mit jelent/,ezenkivül nem irtak igazán mást.

Visszavinni nem tudtam a leletet mert ezután már nem volt rendelés.


Kenni kenegetem a lidocainos krémmel,gyógyszert még nem szedtem be.


Mit tegyek?

Gyógytorna vagy masszázs jó lenne rá?

Sokan mondanak ilyet is olyat is.Van aki azt mondja a masziirozás nem tesz jót



Most rögtön munkát nem tudok váltani mivel egyedül nevelem a gyerekeimet így pénz nem eshet ki.



2020. jan. 24. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
A panaszod nem reumatológiára,hanem neurológiára tartozik inkább,mert a kisugárzó fájdalom, a zsibbadás arra utalnak,hogy a gerincből kilépő idegek kerültek nyomás alá. Ennek oka lehet a porcos felrakódás, de más gerincprobléma is ,akár sérv is,amit a röntgen nem feltétlenül lát. És igen, kezelése lehet gyógytorna, fizikoterápia, amikor nagyon rossz,akkor non-steroid gyulladáscsökkentő tabletta, vagy injekció.Időnként szükség van steroid injekcióra is és próbáld ki a különböző tapaszokat,amiket koncentráltan a gerincre tudsz ragasztani. Általában jobban hatnak,mint a krémek.
2020. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neurológia?

Akkor most oda kérjek beutalót?Teljesen tanácstalan vagyok ez is a baj hogy ilyenkor hova kell menni,kihez fordulni.

Mri-t is kell kerjek?

Fizikóterápiát a háziorvos ír fel?

A reumatologus se foglalkozott túl sokat velem,felírt egy halom gyógyszert es mehetek.

2020. jan. 24. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, neurológia. Kérj oda beutalót. (De ezt a háziorvosodnak is tudnia kéne.) A neurológus tud adni beutalót MR-re ő tud adni beutalót,ha szükségesnek látja,illetve a kezelésekre,gyógytornára is.
2020. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Derékfájásra mi a legjobb?" Az a jó sárga, agyagos föld, az majd kihúzza a fájást.

Én már vagy 50 éve ismerem ezt a helyzetet. Az a gond, hogy a porckorong és ülőideg érintettség esetén sok apró vírusos fertőzés kis ideggyulladást okoz a gerincből kilépő idegeknél, amik végül fájdalom formájában nyilvánulnak meg. Mindez akár kéthetente ismétlődhet. A gyógytorna egyértelműen jó hatású és ezt otthon is kell rendszeresen folytatni. Mindenesetre ha ágyban fekve is jelentkezik a fájdalom, akkor ajánlom a középkemény teniszlabdát, amit ha az ember betol a gerince mellé megfelelő helyre, akkor elérhető egy fájdalommentes pár órás időszak, tehát lehet aludni. A sík terepen történő lassú séta (amikor elmozdulnak a csigolyák) jó hatású. Ki lehet próbálni a gerincnyújtó padot (denevérpad). Nyilván segíthet a testsúly csökkenése (ha túlsúly van), de megfelelő lúdtalpbetét folyamatos használata javasolható.

2020. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán szedd be azokat a gyógyszereket amiket felírtak!

Bírom, elmegy az ember az orvoshoz, de nem tartja be amit tanácsolnak. Gondolom gyulladásgátló-fájdalomcsillapítót írtak fel - ezt szokták, és használ erre a panaszra - s a röntgen leleteddel még mindig visszamehetsz gyógyszerszedés közben is.

2020. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!