Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van köztetek inzulinrezisztens...

Van köztetek inzulinrezisztens beteg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Minden érdekelne az inzulinrezisztenciával kapcsolatban!

- Személyes tapasztalatok,

- Akinél megállapították, hogy sikerül szinten tartani,

- Az inzulinrezisztens betegeknek is kell-e vércukorszintet mérni.


Köszönöm a válaszokat.


2020. jan. 26. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányom az. Szinten tartható, sőt...nem kell vércukrot mérni. Be kell tartani a diétát és minden rendben lesz.
2020. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, én itt vagyok! 😄

Lassan 5 éve tartom a diétát, - mára egészséges testsúlyom van, amit évek óta tartok, és tökéletes vérképem.

Sajnos ez az a betegség, ahol nagyon meg kell válogatni, hogy kinek hiszünk, mert rengeteg a hamis próféta (legyen akármilyen magas végzettsége), nagyon sok ostobaságot tudnak beszélni.

Nem szedek gyógyszert, viszont kegyetlenül megválogatom, hogy mit eszem. Hiába mondják, hogy “egy db cukros sz@rtól nem lesz semmi bajod naponta” - a francokat! Ugyanis utána napokra is lelassulhat az anyagcserém, nem nekem való. Nem vagyok túl magas, - 40-50 g közötti szénhidrát nekem tökéletesen megfelel. Nem éhezem, jól lakom tőle. A táplálkozásom legnagyobb százalékát zsírok teszik ki, a többi rost, fehérje és alacsony glikémiás indexű szénhidrátok.

Nagyon sokan abban a tévhitben élnek, hogy “nyugodtan egyél bármit, csak azt számold, hogy belefér-e a keretedbe” - na, ez a LEGFATÁLISABB hozzáállás! Nem a mennyiség a legfontosabb, hanem a MINŐSÉG. Ha alacsony glikémiás indexű ételeket eszel, - abból eleve nem tudsz annyi cukrot összeszedni, mint a tömény szénhidrátos borzalmakból, - mert nem ingáztatja a vércukorszintet, lassan, de biztosan felszívódik, eltelít, és utána nem kell semmilyen “pokoli borzalomhoz” nyúlnod, mert így is jóllaksz.

A zsírtartalom NEM számít, - ugyanis hiába próbálja átverni a kalória propaganda emberek milliárdját, - a megevett zsírt a szervezet NEM KÉPES testzsírrá alakítani. Így jöhetnek az olajos magvak, sajtok, avokádó minden mennyiségben.

Nem, nem kell vércukrot mérni rendszeresen, - ugyanis az inzulint ez nem mutatja ki, csak a cukorterhelés teszt.

2020. febr. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huhhh, ez nagyon szépen összeszedted. Világosan, érthetően. Nagyon szépen köszönöm! 😉
2020. febr. 18. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!