Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavirus! Mit gondoltok errol?

Koronavirus! Mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés

Tehat a halalozasok szama megnott, 80-ra emelkedett. De szerintetek az miert van, hogy mashol is van beteg (lasd: Skocia, Franciaorszag, Kanada, stb.), megis Kinaban halnak meg benne?

Ha mar annyi eszuk van, hogy kutyatol kezdve denevert meg vadallatokat stb. megesznek akkor lehetseges, hogy az o szervezetuk mashogy reagal erre? Lehet, hogy ha itt megjelenik akkor az europai emberek szervezetet annyira "betegiti meg" mint egy influenza vagy valami virusos megfazas? Hiszen en sehol nem olvastam, hogy a kinaiakon kivul masok meghaltak volna benne. Akkor van meg esely, hogy ha ide erne esetleg, nalunk kevesbe lesz Europaban halalos kimenetelu?



2020. jan. 27. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet mi magyarok meg sem érezzük, olyan lenne mint a levegő :D beszív, kifúj.

Nekem eszembe se jutna megenni azokat a dögöket amit ők (kínaiak) megesznek.

2020. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem reagál mashogy a szervezetük. Egyszerűen nagyon sok embert kell kezelniük egyszerre, sokan már nagyon ramaty allapotban jutnak el orvoshoz, vagy eleve betegek voltak. Itt a nehany felbukkanó esetet konnyu kordaban tartani, megfelelő ellátást tudnak kapni időben, mert már fel vagyunk ra készülve.
2020. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Ok, legyünk morbidak, az mindig jó a pánikra: most 8 milliárd ember van a Földön. Szerinted,, ha meghal koronavírusban csak a fele - ami abszolúte nonszensz! -, akkor nem marad még elég?


Nézz már utána a nagy járványoknak: pestis, kolera, spanyolnátha. Hány ember halt meg? Hányszor volt olyan, hogy aki ápolta a begeget, az nem halt meg, pedig ugyanazt a levegőt szítta-fútta, mint más. Immunrendszer. És még a védőoltást sem ismerték!


És no pánik, ez a lényeg.

2020. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem tudja még. A nagy számok törvénye alapján eddig csak Kínában haltak meg, de ez nem biztos, hogy így marad. Onnan indult, ott van a legtöbb beteg, a legrégebbóta. Ezért voltak ott a halálos áldozatok.
2020. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Remek...plane, hogy nem ertem mi van.

Valahol elmeletileg bezartak a reptereket, nem indul jarat...mashol azt olvasom, hogy hamarosan indulnak vissza vilagszerte ahonnan hazamentek Kinaba a holdujev miatt.

Remelem tenyleg nem fog ide is elerni es nem fog gondot okozni.

2020. jan. 27. 11:05
 6/10 A kérdező kommentje:
En szemely szerint asztmas vagyok. :( Es aki idos vagy kronikus alapbetegsegben szenved az elvileg fogekonyabb ra, hogy az o szervezeteben sulyosabb legyen a virus..
2020. jan. 27. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Wuhan, ahonnan indult a dolog, Kína egyik legnépesebb városa és a képeket nézegetve, néhány része elég nagy nyomor tanya. Nos ott ilyen körélmények között élnek, a vírus vígan terjedhet és feltételezem, nem igen jók az egészségügyi ellátások, most meg pláne, hogy tömve vannak a kórházak. Egyébként ez az egész tüdőgyulladást okoz, ami egy legyengült szervezet számára veszélyes igazán, vagyis elsősorban beteg, idős emberek, a halottak életkora is elvileg 55-80+ éves korig terjed. Egy kínából hazaérkező feltételezett turista, nagy eséllyel egy egészséges, fiatal ember lehet, nem azt mondom, hogy akkor nincs miért aggódni, mert egy tüdőgyulladás azért nem játék, de megfelelő és azonnali ellátás esetén szerintem megelőzhető a baj.
2020. jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem voltak éppen a legjobb állpotban.

Amúgy a legtöbb járványban az idősek és a fiatalok halnak meg elsőnek. Az immunrendszerük miatt.

2020. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kínában 2744 regisztrált fertőzésből 80-an haltak meg. Akkor számold ki, hogy ezen halálozási arány esetén, és az európai pár darab bizonyított fertőzés esetén hány halottnak is kéne lennie statisztikailag. 5 eus fertőzött esetén nagyjából 0.14 azthiszem. Egyrészről ez a nagy számok törvénye is magyarázat a kérdésedre, másrészt itt már felkészültebben várták a vírus megjelenését, és a nagy felhajtás miatt jobb/minőségibb kezelés is kapnak a fertőzöttek. Ráadásul a Kínában elhunytak nagyrészt öregek, vagy krónikus betegek voltak. Az eus betegek meg úgy tudom középkorúak. Szóval elég para lenne ha ilyen kevés, és aránylag fiatal betegből elhunyt volna valaki. Na akkor lenne pánik bőven.
2020. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Oszinten, kicsit megnyugtattatok!

Az eus betegekrol nem tudtam semmit (kor, van-e valami betegsege), igy mar erthetobb.

Viszont akkor Kinaban az a 80 fo nem sok a kozel 3000-bol? Mar az is megnyugtatobb, ha azt mondjatok, hogy itt az EU-ban legalabb felkeszultebbek mint ott. Na meg az is igaz, hogy hirtelen emelkedik a fertozottek szama es igy egyertelmuen nem lehet konnyu Kinaban ellatni a betegeket.

2020. jan. 27. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!