Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség vagy inzulinrezi...

Cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy szerintetek lehet-e a háttérben cukorbetegség, esetleg inzulinrezisztencia.

Ma voltam laborvizsgálaton, ahol megcsinálták a cukorterhelést, viszont csak jövőhéten lesz kész az eredmény.


1 hete a nőgyógyászom PCOS-t állapított meg nálam. Kérdezte, hogy van, vagy volt-e a családban cukorbeteg, természetesen volt. Azt mondta az orvosom, hogy egy kis fogyással, és életmód váltással helyre hozható a menstruációs ciklusom, illetve a cukorbetegségre való hajlam is kiszorítható.


Azonban én utána olvastam a cukorbetegségnek, azon belül is a 2-es típusnak, illetve az inzulinrezisztenciának.

Azt vettem észre, hogy elég sok tünetét "produkálom", ha lehet így mondani.


Ilyen például:

-Sok folyadék fogyasztás. Napi szinten megiszom 4-5 üveg másfél literes szénsavmentes ásványvízet, mert állandóan szomjasnak érzem magam.

-Ebből fakadóan a sűrű vizelet ürítés, ami nálam 20-30 percenként történik.

-Hízás, amiből nálam túlsúly alakult ki.

-Száraz a bőröm elég sok helyen, viszont néha vannak pattanásaim is.

-Rendszertelen menstruáció.

-Szőrösödés.

-Bakteriális vaginózis.7


A háziorvos azt mondta, hogy Ő inkább cukorbetegségre sejt...


A kérdésem az lenne, hogy esetleg nálam is fent áll, hogy 2-es típusú cukorbeteg vagyok, vagy esetleg ez inkább inzulinrezisztencia?


Köszönöm a válaszokat.



2020. jan. 27. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet tudni.

Vérvétel és abból majd megállapítják.

2020. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A labor majd mindent eldönt. aztán keress egy jó dietetikust
2020. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen választ vársz a laboreredmény hiányában? majd két hét múlva kiderül...
2020. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cukorterheleses vizsgalat kell. Ha inzulinrezisztencia, akkor csak az jo, ha inzulin szintet is neznek, mert akkor a cukor gorbe tobbnyire normalis, csak az inzulin nem. Ilyet haziorvos tudtommal nem is tud kerni, csak szakorvos. Vagy elmesz maganba, kb 15000 ft es azt kapsz, amit kersz...
2020. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!